امروز: دوشنبه 27 آذر 1396 برابر با 18 دسامبر 2017

آخرين اخبار

آزمایش روي حيوانات ؛؛ غیر اخلاقی ،بی نتیجه و غیر قابل استناد

سالانه میلیون ها حیوان مثل موش ، خرگوش، سگ ، گربه ، ماهی ،قورباغه ،میمون و حیوانات متعدد دیگر

تحت آزمایش های مختلف علمی و پزشکی قرار گرفته و پس از تحمل درد و رنج وصف ناپذیری جان میدهند .

cosmetic-rabbit-testing

عاملان و مدعیان ، این آزمایش ها را برای بهبود سلامتی و بهداشت انسان ها و پیشرفت علم حیاتی و موثر می دانند . صرفنظر از بی توجهی و نادیده گرفتن حقوق حیوانات و ظلم و ستمی که بر این هم سیارگان شگفت انگیز و دوست داشتنی روا داشته می شود، تا چه اندازه این آزمایشات می تواند معتبر و قابل استناد باشد ، چیزی است که با اندکی تامل در نتایج بدست آمده می توان فهمید!

monkey-test

بنا به عقیده و باور شمار رو به رشدی از پزشکان و پژوهشگران ، آزمایش حیوانی و يا كالبد شکافی موجودات زنده ،علم جعلی و فریب کارانه ای بیش نیست . هر سال متجاوز از 800 میلیون حیوان در آزمایشگاه های سراسر جهان شکنجه و کشته می شوند و نتایج گمراه کننده ی حاصل از آن ، سلامت و امنیت میلیون ها نفر را با خطرات بسيار جدی و جبران ناپذیز مواجه می کند. .
این واقعیت که نتایج آزمایش های حیوانی نمی تواند با اطمینان خاطر به انسان ها تعمیم داده شود ، حتی با موافقت بسیاری از زنده شکافان همراه شده است .
موارد زیر اشاره ای است بر بیهوده و بی نتیجه بودن انواع آزمایشات صورت گرفته بر روی حیوانات ::

1 - تاکنون کم تر از 2 % ( بطور دقیق 1.16% ) از بیماری های انسانی در حیوانات دیده شده است .

2 - طبق نظر مدیر علمی سابق موسسه ی علوم زیستی هانتینگتون ، آزمایش های حیوانی و نتایج انسانی ، تنها در 5 تا 25 درصد موارد با هم همخوانی پیدا می کنند .

3 - 95 % از داروهایی که روی حیوانات آزمایش شده بود ، بلافاصله به عنوان داروهای غیرقابل استفاده یا خطرناک برای انسان از چرخه دارویی حذف شدند .

4 - استفاده حداقل 50 دارو از داروهای موجود در داروخانه ها در حیوانات آزمایشگاهی باعث ابتلا به سرطان شده است .

5 - پراکتر و گمبل (Procter & Gamble ) ، پس از اینکه که درآزمایش های حیوانی ناموفق از آب درآمد ، برای درست کردن ماسک مصنوعی صورت مورد استفاده قرار گرفت . داروهای ذکر شده باعث ایجاد تومور در موش ها گردید.

6 - زمانی که پرسیده شد ، آیا موافقید که آزمایش های حیوانی می توانند « به خاطر تفاوت های آناتومیک و فیزیولوژیک میان حیوانات و انسان ها » گمراه کننده باشند ، 88 % پزشکان موافقت خود را با آن اعلام کردند .

7 - موش ها ، تنها ، 37 % در شناسایی عامل بیماری سرطان انسانی مؤثرند .بسادگی روشن است که استفاده از یک سکه شانس برای شناسائی عامل، بهتر از روش آزمایش بر روی حیوانات است.

8 - جوندگان ، حیواناتی هستند که تقریبا ً همیشه در پژوهش های سرطانی به کار گرفته می شوند . آن ها هرگز به گونه ی انسانی سرطان ، که غشاها را ( مانند سرطان ریه ) تحت تأثیر قرار می دهد ، مبتلا نمی شوند . سارکوم های(توده های بدخیم سرطانی) آن ها استخوان را متأثر و با بافت پیوند برقرار می کند ؛و این دو نوع سرطان باهم قابل مقایسه نیستند .

9 - تا 90 % نتایج آزمایش های حیوانی ، نامعتبر و غیرعملیاتی برای انسان ها به شمار می روند .

10 - نتایج آزمایش های حیوانی می تواند در نتیجه ی عواملی چون برنامه ی غذایی و شیوه زندگی تغییر پیدا کند لذا اکثرا قابل رجوع و اطمینان نیستند.

11 - تفاوت های جنسی در میان حیوانات آزمایشگاهی می تواند به نتایج متناقضی بینجامد . حال آن که در انسان ها این گونه نیست .

12 - تنها 9 % از حیواناتی که به بیهوشی می روند ، به هوش می آیند و بقیه می میرند .

13 - برخلاف انسان ها ، نزدیک به 83 % مواد غذایی مصرف شده در موش ها وارد چرخه ی سوخت و ساز می گردد .

14 - بر طبق آزمایش های حیوانی ، آب لیمو سمی مهلک به شمار می رود ؛ حال آن که ، آرسینیک ، شوکران و بوتولین بی خطر اند !!

15 - حیوانات اصلاح شده ی ژنتیکی ، مدل بیماری های انسانی نیستند . فرض بر این بود که موش mdx (تصویر ضمیمه)، تحليل و رشد عضلانی در انسان ها را نشان دهد ؛ اما ، عضلات بدون آن که درمان شوند ، دوباره بازتولید شدند .

16 - بنا به مطالعه ای در آلمان ، 88 % از تولد نارس و همراه با مرگ كودکان در نتیجه ی مصرف داروهایی بوده است که سالم بودن آن ها روی حیوانات آزمایشگاهی مورد آزمون قرار گرفته بود .

17 - از هر شش بیماری که در بیمارستان بستری می شود ، یک نفر به خاطر شيوه هاي نادرست درمانی که سیستم پزشکی آنرا بنا نهاده دچار بیماری شده است .

18 - هرسال ، 100.000 مورد وقوع مرگ در آمریکا را به سوء درمان پزشکی نسبت می دهند . در هر سال ، 1.5 میلیون نفر از رهگذر درمان پزشکی رهسپار بیمارستان شده بودند .

19 - 40 % از بیماران از عوارض جانبی درمان های تجویزی رنج می برند .

20 - طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، بالغ بر 200.000 داروعرضه و تايیده شده ،هم اکنون از لیست دارویی حذف ، و تنها 240 قلم ، مفید تشخيص داده شده اند .

21 - طبق تحقیق کنگره ی پزشکان آلمان 25 % بیماری ها در نتیجه مصرف داروها بوجود آمده اند؛ داروهایی که همه روی حیوانات آزمایش شده بودند .
22 - عملیات نجات بخش در حاملگی های خارج رحمي(ectopic pregnancy) ، 40 سال به خاطر زنده شکافی به تعویق افتاده بود .

23 - بنا به نظر کمیسیون زنده شکافی ، « کشف بیهوش کننده ها مدیون هیچ آزمایش حیوانی نیست . » دکتر هادون خاطر نشان ساخت : « آزمایش های حیوانی ، انسانیت را از این نعمت بزرگ بیهوشی محروم ساخته بود.» محقق زنده شکاف هالسی ، کشف Fluroxene(نوعی ماده بیهوش کننده) را « به عنوان یکی از مهیج ترین نمونه ها برای دادن گواهی بر گمراه کننده بودن داده های حیوانی » توصیف کرد .

24 - آسپیرین ، digitalis ، انسولین ، پنی سیلین و داروهای متعدد دیگر ، بدلیل شکست درآزمایش های حیوانی کنار گذاشته شده اند.

25 - در دادگاه ، زمانی که تولیدکنندگان تالیدومید محاکمه می شدند ، پس از بررسی های کارشناسی بسیار و تبرئه ی آن ها ، روی این نکته توافق کردند که آزمون های حیوانی نمی تواند در پزشکی انسانی مورد تکیه و تأکید قرار بگیرد .

26 - انتقال خون ، 200 سال و پیوند قرنیه ، 90 سال به خاطر مطالعات حیوانی به تأخیر افتادند .

27 - با وجود جوایز نوبل زیادی که به زنده شکافان داده شده ، تنها 45 % از آن ها ، آزمایش های حیوانی را مهم و حیاتی تلقی می کنند .

28 - دست کم 450 روش وجود دارد که ما می توانیم آن ها را جایگزین آزمایش های حیوانی کنیم .

29 - حد اقل 33 حیوان در آزمایشگاه های سراسر جهان در هر ثانیه می میرند ؛ در بریتانیا ، یک حیوان در هر 4 ثانیه جان خود را از دست می دهد .

30 - از مدیر جامعه ی دفاع از پژوهش های زنده شکافی، سوال شد که آیا پیشرفت های پزشکی می توانست بدون استفاده از حیوانات به دست بیاید . جواب او این بود : « من مطمئنم که می توانست . »

Ref//theanimalvoice.blogspot.com

ارسال نظر