امروز: دوشنبه 27 آذر 1396 برابر با 18 دسامبر 2017

آخرين اخبار

دیدگاه

 
حیوانات را دوست داريم و برای حق  آزادی و زندگی آنها همانند خودمان ارزش قائليم.
بر این باوريم که حیوانات نیز همچون ما ساکنین این سیاره هستند و حق دارند از موهبت والای زندگی که طبیعت در اختیارشان قرار داده بهرمند گردند، درست مثل ما.
آنها همزیستان ما در این سیاره هستند نه برده ما، نه وسیله آسایش و یا تفریح و سرگرمی ما !! حیوانات همچون ما به این دنیا آمده اند تا سیر تکاملی طبیعی خودشان را طی کنند

 براستی چرا!!؟؟ صرفا بخاطر اینکه از تفکر ، خلاقیت و تکلم برخورداربوده و قدرت تسلط بر آنها را داریم!؟ چه کسی چنین حقی را به ما داده که اینگونه برای زندگی مخلوقات دیگر تصمیم بگیریم!؟ حیوانات هم مثل ما درد و رنج را احساس میکنند. آنها هم دارای ادراک و احساس هستند. هوش ذاتی و پیوند های خانوادگی و اجتماعی دارند. مطالعه زندگی حیوانات ما را با توانایی های خارق العاده و هوش رفتاری شگفت انگیز آنها روبرو میکند . اما اساسا صحبت بر سرمیزان هوش وتوانایی های آنها نیست.

هر حیوانی که از سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است همچون ما درد را احساس میکند و  زمانی که سخن از درد و رنج به میان می آید همه جانداران از حقی برابر برخوردارند چرا که هیچ موجود زنده ای سزاوار درد کشیدن نیست.حیوانات پرورشی به دنیا می​آیند تا بعد از مدت کوتاهی کشته شوند  بی​آنکه از آزادی و سایر لذت​هایی که طبیعت برای آنها در نظر گرفته است بهرۀ کافی برده باشند. امروزه مصرف بی​رویۀ محصولات حیوانی و در نتیجه، نیاز برای تولید بی​رویه باعث شده که زندگی حیوانات پرورشی سیاه​تر از هر زمان دیگر باشد. 

 بطور مثال نگاهی موشکافانه به زندگی گاو ها ، خوک ها و مرغ ها در مزارع صنعتی، همچنین مرغ های تخم گذار و ...شاهدی بر این ادعاست! این حیوانات زندگی خودشان را در مکان های بسیار تنگ و غالبا بدور از نور آفتاب و هوای تازه می گذرانند. آنها اغلب قادر به تحرک نیستند. قفسها آنان را بیمار می کند. برای افزایش سریع و بی​رویۀ وزن حیوانات، از روش​هایی مانند تغییراث ژنتیکی، اصلاح نژادی و خوراندن مواد هورمونی استفاده می​شود  وسرانجام هم به شیوه ای دلخراش و خیلی از اوقات در مقابل چشم یکدیگر سلاخی میشوند تا زیاده خواهی و خودخواهی های سیری ناپذیر بشر را ارضاء کنند.زندگی غم انگیز و وحشت آور حیواناتی چون روباه و سمور و خرگوش و ...در مزارع پوست و خز و محروم ساختن آنها از تمامی لذت های طبیعی زندگیشان  و در نهایت کشتن آنها به فجیع ترین و بیرحمانه ترین شکل ممکن برای تهیه لباس هایی چون پالتوهای پوست ، ربودن حیوانات وحشی از میان اجتماعات خانوادگیشان در کودکی و شکنجه و به بند کشیدن آنها در سیرکها ویا سپردن آنها به قفس های دلگیرو غمبار باغ وحش، بار کشیدن و بهره کشی از گرده حیوانات، پرورش اسب و سوارکاری،گاوبازی ، تجارت عاج ، صید و شکار و ... همه و همه روایت های تلخی از جنایات کثیف بشردر حق حیوانات است.

ما گياهخواريم چون از تمامی مصادیق ظلمی که بر این موجودات دوست داشتنی و شگفت انگیز روا می گردد، نفرت داريم. چون با تمام وجود به همه همزیستانم بر روی زمین عشق می ورزيم و میدانيم  که همانند انسان ها روح زندگی در وجود آنها هم جاریست و بر این باوريم که وجود هر گونه ای در پازل بی نظیر هستی همانقدرمهم و با ارزش است که وجود انسان!

ارسال نظر