امروز: شنبه 30 دی 1396 برابر با 20 ژانویه 2018

آخرين اخبار

10 موفقیت مهم برای حیوانات در سال 2015

  • دوشنبه, 21 دی 1394
  • نوشته شده توسط 

سال 2015 سالی پربار براي حيوانات بود ،سالي که کمک و احترام به....

 

سال 2015 سالی پربار براي حيوانات بود ،سالي که کمک و احترام به حقوق حيوانات بهتر و بيش تر از سال هاي قبل نمود پيدا کرد.
با آرزوي ادامه دار بودن اين جريان در سال 2016 برخي از اين موفقيت ها را مرور ميکنيم:


1- پس از 300 سال به مراسم وحشتناک کشتار حيوانات در فستيوال گادهيماي خاتمه داده شد.
کشتار 200 هزار حيوان در مراسم گادهيماي در نپال که هر پنج سال يکبار انجام مي شد به تاريخ پيوست موتيلال پارساد دبير معبد گادهيماي که خبر را اعلام ميکرد گفت که مراسم بطور کامل لغو شده است همچنين او اشاره کرد که:
"من بشخصه متوجه اين شده ام که حيوانات بسيار شبيه ما هستند و به سبب ويژگي هاي مشترک ساختاري ،درد را همانند ما احساس مي کنند"

2-بيش از 9000 حيوان مزرعه اي از کشتار نجات يافتند
پس از تحقیقات مخفي درباره يک محل کشتار حيوانات که بطور بسيار ظالمانه اي اقدام به کشتار حيوانات مي کرد فعالان حيوانات وارد عمل شده ،حيوانات را آزاد و مسئولين کشتارگاه مذکور تحت پيگرد قانوني قرار دادند.
حيوانات نجات يافته اکنون در پناه گاه هاي سراسر آمریکا در آزادي زندگي ميکنند و قوانین رفاه حیوانات مزرعه ای بشدت در حال تغییر بوده و همین تغییرات و ملاحظات خاص افراد بیشتری را نیز به سمت گیاهخواری سوق داده است

3-ممنوع شدن نظارت مخفي بر شرايط دامداري ها لغو گرديد
پس از آنکه صنايع دامپروري ميليون ها دلار صرف ممنوع کردن نظارت و تحقيقات مخفي براي دامداري هاي و نشان دادن واقعيات اين صنعت و نحوه برخورد ظالمانه با حيوانات کرده و در آستانه پيروزي بودند دادگاهي در آيداهوي آمريکا اين قانون را برخلاف آزادي بيان دانسته و آنرا بکلي لغو کرد.
این مراکز همچنان تحت نظر بوده و واقعیات پشت پرده این صنایع وحشتناک بیش از پیش به مردم نشان داده خواهد شد


4-پلیس فدرال آمریکا آزار حیوانات را در ردیف جرائم جدی و خطرناک قرار داد
تا قبل از این هرنوع بدرفتاری و خشونت علیه حیوانات در ردیف "سایر"یا "متفرقه" طبقه بندی میشد ولی با قانون جدید آزار و اذیت به حیوانات در ردیف جنایت بوده و شدیدترین عواقب را برای متهمین به دنبال خواهد داشت .بدون شک این،یکی از بزرگترین موفقیت های تاریخ حقوق حیوانات خواهد بود

 5-توقف استفاده از پشم خرگوش.

 پس از پیگیری ها و مبارزات فراوان در نهایت پیتا توانست شرکت چند ملیتی و بزرگ Inditex را راضی کند تا دیگر در محصولاتشان از پشم خرگوش استفاده نکنند.

6-  50شامپانزه که مورد آزمایش های گوناگون قرار گرفته آزاد شدند
اعتراض و پتیشن های حامیان حیوانات نتیجه داد و در نهایت موسسه ملی سلامت اعلام کرد که 50 شامپانزه که سال ها تحت آزمایش بوده و شرایط نامساعدی داشتند آزاد و به زندگی طبیعی بازگردانده می شوند.


7-سازمان ملل به صراحت ارتباط مستقیم مصرف گوشت و ابتلا به سرطان را اعلام کرد
 کاهش مصرف گوشت یعنی کشته های کمتر برای حیوانات ! سازمان ملل به صراحت ارتباط مستقیم بین مصرف گوشت و ابتلا به انواع سرطان را اعلام کرد،،

این خبر که از سوی سازمان بهداشت جهانی و طبق معتبرترین تحقیقات بدست آمده است باعث می شود تا افراد بیشتری به سوی کاهش و حذف گوشت روی آورند و درنتیجه خبری بسیار خوش برای حیوانات مزرعه و دامداری ها خواهد بود.


8-توقف نمایش orca ها

 پس از مبارزات و کمپین های مختلف علیه بد رفتاری با حیوانات آبزی در آکواریوم ها و بخصوص سی ورلد Seaworld این مجموعه در دسامبر 2015 اعلام کرد که نمایش ارکا ها در پارک سن دیه گو ادامه نخواهد داشت.

9-کشتار و تغذیه از گوشت اسب در سراسر آمریکا ممنوع شد
در سراسر دنیا سالانه 140 هزار اسب پرورشی و یا بازنشسته از کار و ورزش کشته و صرف تغذیه انسان ها می شود .قانون اخیر برای حفاظت از اسب ها در آمریکا شروع و بزودی به تمام نقاط کره زمین گسترش خواهد یافت.


10-وگنیسم بیشترین دنبال کننده را در موتورهای جستجو و اینترنت نسبت به سال های قبل داشته است
جستجوهایی از قبیل محصولات وگن،اخبار،آشپزی و مقالات رشد بسیار فزاینده ای به لحاظ آماری نسبت به سال های قبل داشته و نشانگر رشد آگاهی و تمایل به اصلاح سبک زندگی و در پیش گرفتن زندگی بدون خشونت در مردم می باشد.

منبع:peta.org ><care2.com

988 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
کد خبر: 1165

نظرات   

 
0 #1 پاسخ: 10 موفقیت مهم برای حیوانات در سال 2015طراحی وب در تاریخ: دوشنبه 06 ارديبهشت 1395 ، ساعت 03:02 ب ظ
عاااالی بود
خوشحال شدم
ممنون از سایت خوبتون
نقل قول
 

ارسال نظر