امروز: پنج شنبه 02 آذر 1396 برابر با 23 نوامبر 2017

آخرين اخبار

پیشگیری و درمان آفت دهان

  • یکشنبه, 07 مهر 1392

بله حدس شما که بر مبنای تجربتون استواره درست است. همه مواد غذایی که نام برده اید می توانند باعث حساسیت و همچنین آفت دهانی بشوند، پس باید...

سوال ::
بنده 5 سال است که گیاه خوارم .در 1ماه سه یا چهار مرتبه دهانم دچار آفت میشود -خودم احساس میکنم با خوردن بادمجان بامیه یا خرما و انجیر آفت شروع میشود ولی نمیدانم درست است یا نه لطفا من رو راهنمایی کنید باتشکر.

 

جواب ::
بله حدس شما که بر مبنای تجربتون استواره درست است. همه مواد غذایی که نام برده اید می توانند باعث حساسیت و همچنین آفت دهانی بشوند ، پس باید از مصرفشان خودداری کنید. خرما را می توانید برای مدت کوتاهی مثلا یک تا دو ساعت در آب بخیسانید. برای گردو هم همین عمل را انجام دهید. گاه موادی که برای نگهداری و یا هنگام تهیه این مواد غذایی به آنها اضافه می شود و یا قارچ های مختلفی که روی آنها رشد می کنند، می توانند باعث ایجاد مشکلی که اشاره فرمودید، بشوند. در مصرف گوجه فرنگی هم هشیار باشید که آیا چنین عارضه ای را در شما ایجاد میکند یا نه.
در ضمن مصرف آنچه که به اصطلاح به "سردی ها" معروف است میتواند در جلوگیری یا رفع آفت موثر باشد. مصرف هندوانه ، خیار ، سبزی های مختلف ، آب سبزیجات ، انار ، به و امثال این ها را زیاد کنید.
شستشوی دهان با آب اکسیژنه رقیق ( یک قاشق را با نیم استکان آب مخلوط کنید) بصورت غرغره یا مزمزه در هنگام آفت به درمانآن کمک کرده و در حالت عادی به جلوگیری از بروز آن کمک خواهد کرد.
امیدوارم این پاسخ به رفع مشکل شما کمک کند. پیروز باشید.

1274 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در دکتر زرین آذر
کد خبر: 793

ارسال نظر