امروز: سه شنبه 05 ارديبهشت 1396 برابر با 25 آوریل 2017

آخرين اخبار

Discoid Lupus Erythematosus

  • یکشنبه, 14 مهر 1392

مشکل ایشون همونطور که در تجربه مشاهده کرده اید با دارو حل نخواهد شد. اگر هم بهبودی نسبی حاصل شود، موّقت بوده و مشکل پوستی ایشان دوباره...

سوال ::
یکی از دوستان دور خانوادگی ما مردی ست 35 ساله که از 19 سالگی به بیماری پوستی d. L . E بر روی بینی و ناحیه زیر چشمانش دچار گشته. تا به حال به ده ها دکتر مراجعه کرده و آزمایش های فراوانی داده است و صد ها هزار تومان به جیب صنعت داروسازی واریز کرده, ولی هیچ گونه بهبودی نیافته. 
خواستم زحمت کشیده و پاسخ دهید که ایشان با خام گیاه خواری مطلق بهبود می یابند؟
و اینکه تقریبا چقدر زمان بهبودیشان طول میکشد.
و دیگر اینکه رژیم خاصی برای گیاه خواری ایشان لازم است؟

 

جواب ::
دوست عزیز،

مشکل ایشون همونطور که در تجربه مشاهده کرده اید با دارو حل نخواهد شد. اگر هم بهبودی نسبی حاصل شود، موّقت بوده و مشکل پوستی ایشان دوباره خودش رو نشان خواهد داد. این بیماری ریشه ی اتوایمیون (خودایمنی) دارد. برای ایشان مهم هم هست که روش صحیح تغذیه رو پیش بگیرن. چراکه برخی از افرادی که به لوپوس دیسکوئید دچار هستند، می توانند به لوپوس سیستمیک هم دچار بشن.

رژیم خامگیاهخواری صحیح نتایج درخشانی در زمینه ی درمان بیماریهای معروف به اتوایمیون نشان داده. اگر ایشان موافق با اجرای راهنمایی های شما هستند، بهترین رژیم غذایی که می تونید بهشون توصیه کنید، رژیم کم چربی خام گیاهخواری است. بخصوص در یکی دو ماه اول از مغزها و دانه ها کمتر استفاده کنند و پس از دو ماه هم سعی کنند مغزها و دانه ها را بصورت جوانه زده استفاده کنند که میزان چربی آنها کمتر شده و مواد مغذّیشان قابل استفاده تر برای بدن می باشد. تأکید بر مصرف میوه ها و سبزیهای خام و آب سبزیها و میوه ها خواهد بود. مصرف خرما و توت خشک و کشمش ایرادی ندارد. آووکادو خوب است اما روغن زیتون مصرف نکنند و برای سس سالاد از مخلوط گردو، بادام یا فندق خیس داده با آب پرتقال و لیمو می توانند استفاده کنند یا دانه های جوانه زده مانند دانه ی کدو و آفتابگردون را با آب پرتقال یا نارنگی یا لیموترش مخلوط (میکس) کنند بعنوان سس سالاد.

نشانه های بهبودی باید در عرض سه تا چهار ماه نمایان شوند، البته این بر مبنای سلامت و ظرفیت کلی بدنی و نحوه ی زندگیشونه.
از تابش آفتاب بر روی پوست باید پرهیز کنند. از عصبانیت و نگرانی و استرس های روحی هم پرهیز کنند. مطمئنم نتیجه خواهند گرفت ولی نباید وسط راه ناامید شوند.

از اینکه باور به درمان طبیعی دارید و در راه روشن کردن اذهان هموطنان تلاش می کنید از شما سپاسگزارم.
با درود فراوان و آرزوی موفقیت

1043 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در دکتر زرین آذر
کد خبر: 807
مجموعه های بیشتر: « کلسیم Peyronie's Disease »

ارسال نظر