امروز: سه شنبه 05 ارديبهشت 1396 برابر با 25 آوریل 2017

آخرين اخبار

Peyronie's Disease

  • پنج شنبه, 25 مهر 1392

بیماری پیرونیس در حدود ده درصد آقایان بخصوص پس از سن پنجاه سالگی اتفاق می افتد. دلیل آن هم از نظر پزشکی...

سوال ::
من یک مرد 60 ساله هستم و حدود 5 سال پیش به علت خستگی مفرط و کم-بنیگی، تصمیم به انتخاب این رژیم گرفتم. حدود 2 سال پیش مبتلا به بیماری پیرونی شدم. پزشکان در سوئد گفته اند که تنها راه، عمل جراحی است. می ترسم به دلیل خامگیاهخواری به این بیماری مبتلا شده باشم و الآن مقداری گوشت و لبنیات مصرف می کنم. مواد مغذی خاصی پیشنهاد می کنید یا توصیه ای دارید؟

 

جواب ::
بیماری پیرونیس در حدود ده درصد آقایان بخصوص پس از سن پنجاه سالگی اتفاق می افتد. دلیل آن هم از نظر پزشکی شناخته شده نیست ولی بدون شک ارتباطی با رژیم خام گیاهخواری شما نداره. بنابراین نترسید و به رژیم غذایی سالمی که انتخاب کرده بودید ادامه بدید. بخصوص مصرف گوشت و لبنیات را کنار بگذارید تا بدنی سالمتر داشته باشید و از گرفتگی رگهای بدن که بر پروسه ی عمل جنسی و نعوظ تاثیر منفی خواهد گذاشت، جلوگیری کنید.

و امّا در مورد درمان بیماریتان، اگر بیش از دو سال طول کشیده و بهبود پیدا نکرده و بر زندگی جنسیتون هم اثر گذاشته، شاید جراحی تنها راه باقیمانده باشد. البته در این مورد خیلی باید تحقیق کنید و با چند پزشک صحبت کنید. همچنین با افرادی که این عمل جراحی را انجام داده اند حتماً صحبت کنید.

پزشک حاذق و باتجربه در ایجاد نتیجه ی مثبت و رضایت بخش نقش بسیار مهمی بازی می کنه. بنابراین عجله نکنید. پزشک باتجربه ای پیدا کنید که نتیجه ی عملهای قبلی اش بر روی بیماران مثبت بوده باشد. با بیماران ایشون هم صحبت کنید، بعد در مورد عمل تصمیم گیری کنید، چرا که برخی اوقات اینگونه اعمال جراحی ممکن است به ناتوانی جنسی ختم گردد و عوارض ناخواسته ای داشته باشد.

رژیم خامگیاهخواری را ادامه بدهید، چرا که به سلامت بدنتون کمک می کنه و هرچه بدنی سالمتر داشته باشید، هر عارضه ای آسانتر درمان خواهد شد.

 

1344 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در دکتر زرین آذر
کد خبر: 822

ارسال نظر