امروز: شنبه 04 آذر 1396 برابر با 25 نوامبر 2017

آخرين اخبار

وجود سطوح بالایی از سموم در بدن نوزادان

  • سه شنبه, 19 شهریور 1392
  • نوشته شده توسط 

ترکیبات سمی که دربدن بزرگسالان پیدا می شود ، ناشی از انتخاب های غذایی آنها می باشد که ارتباط مستقیمی

با میزان آگاهی آنها داشته و در اکثر مواقع ،افراد ، این روش های غلط تغذیه را شخصی عنوان کرده و بر ادامه آن اصرار می ورزند!!! ولی مسئله ای که مهم و مورد توجه است ، میزان سموم و ترکیبات مضری ست که در غذا و به تبع آن در بدن نوزادان و کودکان خردسال یافت می شود.

پژوهشگران Mount Sinai School of Medicine این مسئله را کشف و دریافتند که گلیکاسیون(فرآیندی که طی آن قند و مواد زائد در بدن به پروتئین ها متصل شده و مولکول های جدید و خطرناک می سازند) پیشرفته و اغلب در سطوح بالایی در خون نوزادان وجود دارد.

از کجا این مواد سمی در نوزادان بوجود می آید؟
این مواد بواسطه مواد غذایی از طریق مادر و شیر خشک به نوزادان منتقل می شود. شیر خشک برای سلامتی نوزادان مضر می باشد ،نه فقط به دلیل محروم بودن از ترکیبات طبیعی و اصلی مورد نیاز نوزاد، بلکه به دلیل اینکه شیر خشک خود شامل سموم و سطوحی مضر از گلیکاسیون می باشد . میزان مواد مضر موجود در شیر خشک 100 برابر بیشتر از شیرمادر می باشد.

مواد غذایی که مادر در دوران بارداری مصرف می کند بر روی سطوح گلیکاسیون موجود در جریان خون نوزادی که متولد می شود اثر دارد. پس روشن است که نوزادان قبل از به دنیا آمدن میزان قابل توجهی مواد مضر و در حقیقت بیماری در خود دارند.


محققان Sinai School دریافتند سطوح گلیکاسیون خون نوزادان مانند مادران بزرگسال خود بلافاصله بعد از تولد بالا می باشد. و این میزان زمانی افزایش یافته و خطرناک می شود که غذای نوزاد پس از یکسال از تولد ،از شیر مادر به شیر خشک تغییر می یابد!

مطالعات دیگر ارتباط بین مصرف مواد غذایی گلیکاسیون بالا با دیابت و بیماری چاقی را تایید کرده اند. زمانی که بیماران دیابتی دررژیم غذایی محدود گلیکاسیون قرار گرفتند، سطح انسولین خون آنها تا 35 درصد کاهش داشت .
...
مهمترین عامل جلوگیری از این نارسایی ها خودداری از مصرف گوشت و غذاهای سرخ شده و آماده و روی آوردن به تغذیه گیاهی و استفاده از میوه ها و سبزیجات می باشد .

پس، واضح است که پدران و مادران باید حس مسئولیت بیشتری داشته باشند و به زندگی و آینده سلامتی فرزندان خود قبل از تولد اهمیت دهند.

http://forum.vegankind.ir/forum77/thread1405.html

1259 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در پزشکی و سلامت
کد خبر: 741

ارسال نظر