امروز: شنبه 25 آذر 1396 برابر با 16 دسامبر 2017

آخرين اخبار

زندگی سالم و طولانی با تغذیه گیاهی

  • پنج شنبه, 28 شهریور 1392
  • نوشته شده توسط 

 با يک برنامه ريزي دقيق و منظم ، يک رژيم عذايي گياهی مي تواند تمامي ويتامين ها و مواد معدني موردنياز

براي يک زندگي سالم وطولاني مدت را تامين کند. استفاده نکردن از منابع گوشتی و جلوگیری از رسیدن کلسترول و چربی اشباع شده به بدن که زمینه ساز بسیاری از بیماری ها می باشد از ارکان اصلی سلامتی عمومی بدن انسان می باشد.

فوايد عمده گياهخواري
يک رژيم غذايي گياهی برنامه ريزي شده و دقيق مي تواند نقش بسزایی در کاهش ابتلا به بيماري هاي عمومی و خطرناک را داشته باشد. بیماری ها و نارسائی هایی از قبیل : چاقي ، انسداد عروق ، فشار خون بالا ، ديابت ، سرطان روده و پروستات و انواع بيماري هاي قلبي .
گياه خواران همچنين آمار بسيار پاييني از لحاظ بستري شدن و مرگ در اثر بيماري هاي شايع خطرناک را دارند. در صورتي که رژيم غذايي گياهی را انتخاب مي کنيد دقت کنید تا تمامي نيازهاي بدن خود از لحاظ ويتامين، پروتئين و املاح برآورده سازيد. البته ازآنجائيکه طبيعت سرشار از مواد غذايي متنوع مي باشد شما کار سختي براي تامين مواد مورد نياز خود نخواهيد داشت و تنها ، برنامه ريزي و آگاهي داشتن از خصوصيات مواد موجود در طبيعت است که شما را بسوي سلامتي مطلق سوق خواهد داد:
به منظور داشتن يک برنامه کامل غذايي شما بايد در کنار استفاده از تنوع غذاهای گیاهی موجود ، در رساندن پروتئين ، آهن ، کلسيم، روي ، و انواع ویتامین ها به بدن خود نیز دقت کنید :

پروتئين
پروئين يک عامل حياتي براي فعاليت قسمت های مختلف بدن بوده و کار ساخت و بازسازي بافت هاي مختلف بدن را برعهده دارد . مواد گياهي زيادي در طبيعت پروتئين دارند ولي تنها موردي که سرشار از پروتئين خالص و بدون کلسترول است سويا مي باشد. لوبيا ، نخود ، آجيل ، دانه ها و جوانه ها از دیگر منابع پروتئین گیاهی می باشند.

آهن ، روی ، کلسیم و ید
عناصری مثل آهن ، روی کلسیم و ید که نقش های تعیین کننده ای در رشد بدن ، افزایش ایمنی بدن در برابر عوامل خارجی و بیماری ها ، جلوگیری از اختلالات پوستی و خون سازی را ایفا می کنند به مقدار فراوان در انواع سبزیجات ، غلات ، میوه ها و حبوبات یافت می شوند .

ويتامين ها و املاح
انواع ویتامین ها و املاح موجود در میوه ها و سبزیجات جهت رشد و بازسازی قسمت های مختلف بدن از قبیل پوست و مو بهبود کارکرد سیستم گوارشی ، بینایی ، عصبی ، حافظه و سوخت و ساز بدن ضروری و حیاتی می باشند.
استفاده از رژیم های غذایی بسیار متنوع گیاهی جهت افزایش و پایداری سلامتی ارمغان طبیعت زیبا و حیرت انگیز به انسان متفکر و اندیشمندی است که زندگی را در کنار احترام به تمامی مخلوقات ، با ارزش و دلپذیر می داند..

 http://forum.vegankind.ir/forum19/thread30.html

1557 بازدید
رای دادن به این مورد
(2 رای)
منتشر شده در پزشکی و سلامت
کد خبر: 774

ارسال نظر