امروز: دوشنبه 30 بهمن 1396 برابر با 19 فوریه 2018

آخرين اخبار

راهنمای تغذیه برای گیاهخواران و گیاهخواران کامل

  • پنج شنبه, 08 خرداد 1393
  • نوشته شده توسط 

برای استفاده از جداول، ابتدا کالری تخمینی خود را بر اساس سن، جنسیت و میزان فعالیت روزانه...

 

وزارت کشاورزی (USDA) و وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) آمریکا هر 5 سال یکبار، خط مشی تغذیه‌ای دولتی را بازبینی و منتشر می‌کنند. این خط مشی، توصیه‌هایی را برای انتخاب‌های غذایی با هدف بهبود سلامت، وزن سالم، و کمک به پیشگیری از بیماری‌ها فراهم می‌کند. مخاطب این توصیه‌ها، عموم افراد بالای 2 سال هستند. توصیه‌های ارائه شده، بر مبنای مرور دقیق مستندات علمی بواسطه‌ی یک فرآیند شفاف و بی‌طرفانه می‌باشد. این گزارش 112 صفحه‌ای، بر توصیه‌های ارائه شده توسط کمیته‌ی مشاوره‌ی خط مشی تغذیه‌ای 2010 مبتنی می‌باشد. این کمیته متشکل از متخصصین علمی است که تازه‌ترین اطلاعات در خصوص تغذیه و سلامت را بازبینی و تحلیل نموده و در قالب یک گزارش علمیِ مدرک-محور ثبت نموده‌اند. اعضای کمیته‌ی تدوین کننده‌ی این خط مشی عبارتند از متخصصین تغذیه و سلامت عمومی با تخصص ویژه در: توازن انرژی، اپیدمولوژی، پزشکی عمومی، بیوشیمی تغذیه و فیزیولوژی، تکنولوژی و ایمنی غذایی، پیری شناسی، پزشکی کودکان، سلامت مادران و بارداری، آموزش تغذیه، پیشگیری از انواع بیماری‌های مزمن، و متدولوژی مرور مستندات. اعضای آن، گروهی متنوع و متوازن متشکل از 7 زن و 6 مرد از نژادهای مختلف، سنین متفاوت، و اهل نواحی مختلف آمریکا هستند. گواهی اخلاقی اعضا نیز، هیچگونه تداخل منافع بالقوه را نشان نداده است.
اطلاعات کنونی برگرفته از نسخه‌ی سال 2010 می‌باشد که در آن پیوست‌هایی برای تطابق الگوی عمومی تغذیه‌ای پیشنهادی USDA، بر رژیم‌های غذایی گیاهخواری و گیاهخواری کامل نیز ارائه شده است. بدان معنا که جداول عمومی ارائه شده، با حذف فرآورده‌های حیوانی برای استفاده‌ی گیاهخواران و گیاهخوران کامل، سازگار شده‌اند. ضمنا در توضیح این سازگاری آمده که تغییرات اعمال شده جهت تدوین الگوی منطبق بر گیاهخواری و گیاهخواری کامل، سلامت بوده و برخی مواد مغذی، با مصرف خوراکی‌های غنی شده تأمین می‌شوند. بطور خاص، خوراکی‌های غنی شده، تأمین کننده‌ی بخش اعظم ب12 و کلسیم در رژیم ویگن هستند. مثلا شیرهای غیر لبنیِ غنی شده با کلسیم به عنوان جایگزین شیر گاو.

توضیحات: برای استفاده از جداول، ابتدا کالری تخمینی خود را بر اساس سن، جنسیت و میزان فعالیت روزانه از جدول 4، پیدا کنید. سپس بر مبنای آن، می‌توانید مقادیر پیشنهادی مربوط به هر گروه/زیر گروه غذایی را در جداول مربوط به گیاهخواران و گیاهخواران کامل (جداول 1و 2) مشاهده نمایید. توضیحات مربوط به گروه‌ها/زیر گروه‌های غذایی نیز در جدول 3 ارائه شده است. شایان ذکر است، از آنجایی که قالب این خط مشی، برای استفاده‌ی عمومی است، کلیه‌ی مطالب آن، به جز آنهایی که بطور خاص برای گیاهخواران و گیاهخواران کامل سازگار شده‌اند، حاوی محصولات حیوانی نیز می‌باشد. برای حفظ امانت، این موارد بدون تغییر آمده‌اند ولی با یک خط رویشان، مشخص شده‌اند.
تمامی مطالب این راهنما برگرفته است از: http://www.health.gov/dietaryguidelines/2010.asp 

 

دریافت فایل راهنما: راهنمای تغذیه برای گیاهخواران و گیاهخواران کامل

 

 

5124 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در مطالب ویژه
کد خبر: 1021

نظرات   

 
+1 #2 پاسخVegankind در تاریخ: یکشنبه 11 خرداد 1393 ، ساعت 05:03 ب ظ
نقل قول از الهه سپهری:
لطفا در مورد رژیم غذایی برای بیماران پیش دیابت راهنمایی فرمایید با سپاس

http://www.vegankind.ir/index.php/component/k2/item/893-2014-01-04-15-59-18
نقل قول
 
 
+1 #1 گیاهخوارالهه سپهری در تاریخ: شنبه 10 خرداد 1393 ، ساعت 05:03 ب ظ
لطفا در مورد رژیم غذایی برای بیماران پیش دیابت راهنمایی فرمایید با سپاس
نقل قول
 

ارسال نظر