امروز: شنبه 30 دی 1396 برابر با 20 ژانویه 2018

آخرين اخبار

چارلز پارکر ، Charles Parker، ورزشکار گیاهخوار

  • چهارشنبه, 25 تیر 1393
  • نوشته شده توسط 

گیاهخواری حسی فوق العاده به من داده است.

 

نام : چارلز پارکر
سال تولد : 26 - 09 - 1985
قد : 175 سانتی متر
وزن : 84 کیلوگرم
محل تولد : نشویل ، تنسی
ورزش ها : دومیدانی، بدنسازی


کمی در مورد خودتان صحبت کنید ؟
من در نشویل ، تنسی به دنیا آمده و بزرگ شدم . من و همسرم تصمیم گرفتیم برای افزایش فرصت شغلی به فلوریدا نقل مکان کنیم .
من به تازگی کار تمرینات شخصی و مشاوره تغذیه خود را با نام NutriFit 3Cp آغاز کرده ام . سرگرمی های من عبارتند از کار با وزنه ، دویدن ، مطالعه و مدیتیشن . مهم ترین علاقه من این است که به مردم کمک کنم تا از طریق تغییر عادت های تغذیه ای و سلامت و تناسب بدن زندگی شاد تر و سالم تری داشته باشند و در کنار آن علاقه مند به هدایت مردم به سمت تغییر برخی فاکتورهای شیوه زندگی شان که ممکن است به بیماری ها و استرس های مزمن منجر شود می باشم . من ماموریت دارم تا به دیگر ورزشکاران نشان بدهم که گیاه خوار بودن می تواند کارآیی آن ها را از طریق تغذیه بدن و ذهنشان با غذاهای سالم و طبیعی بالا ببرد .

شما چرا گیاه خوار شدید ؟
از طریق یکی از همکارانم در فد-اکسFED-EX گیاه خوار شدم . او اصول گیاه خواری را به من یاد داد و به من گفت که چرا او و همسرش این شیوه زندگی را انتخاب کرده اند . او همیشه با خود اسنک های گیاهی به محل کار می آورد و به عنوان نمونه به من می داد تا بخورم و حتی به من برخی دستورهای غذایی را می داد تا در خانه آن ها را امتحان کنم . یک سال بعد ، پس از نقل مکان به فلوریدا جنوبی ، با زوجی آشنا شدم که با هم در یک محل کار می کردیم و آن ها اطلاعات زیادی را در مورد ورزشکاری با رژیم غذایی گیاهی در اختیار من قرار دادند . هر دو آن ها سوابق پرورش اندام و این سبک تغذیه را داشتند ، بنابراین دقیقا می دانستند که من می خواهم بدون قربانی کردن کارآیی ورزشی خود تغذیه کنم . چیزی که نهایتا مرا متقاعد به گیاه خواری کرد مستند "Vegucated" بود . این مستند مرا در مورد سو رفتار صنایع غذایی صنعتی و رفتار ظالمانه آن ها با حیوانات آگاه کرد .

کی و چرا به پرورش اندام علاقه مند شدید ؟
علاقه مند شدن من به پرورش اندام به سال 2002 باز می گردد ، زمانی که من به تیم دو میدانی دبیرستان خود پیوستم .مادر من ، به عنوان یک مربی خصوص بدنسازی، اهمیت خوردن غذاهای مناسب در طی فصول رقابت و ماندن در شرایط بدنی خوب در ماه های تابستان را به من یاد داده بود . او بزرگترین انگیزه من برای پرورش اندام بوده است . می توانم بگویم که می خواستم در پرورش اندام پا جای پای او بگذارم و راه او را دنبال کنم و چیزهایی را که از او یاد گرفته ام به دیگران نیز بیاموزم . او الگوی من در زندگی بوده است و تا به امروز نیز چنین می باشد .

برنامه تغذیه خود را چگونه توصیف می کنید ؟
صبحانه : اسموتی پروتئینه که معمولن ترکیبی ست از کره بادام زمینی ، جو دو سر آماده ، اسفناج ، شیر نارگیل ، سویا )
میان وعده :اسنک سویا و پرتغال
نهار : بک کاسه لوبیا سیاه ( با برنج قهوه ای ، گوجه فرنگی ، سویا چرخ کرده ، فلفل دلمه ای ، درت )
میان وعده : مخلوط مغز ها با اسموتی پروتئینه
شام : سالاد؛ برگر گیاهی ( فلفل دلمه ای ، سبزی خوردن مخلوط ، گیلاس خشک ، گردو ، سرکه بالزامیک )
قبل از خواب : اسموتی.
چه نوع مکمل هایی مصرف می کنید و دلیلتان برای مصرف آن ها چیست ؟
مکمل ها :
لیزین – به ترمیم بافت ماهیچه و ساخت فیبرهای کولاژن کمک می کند .
عصاره چای سبز – برای سوزاندن چربی انباشته شده جهت تولید انرژی و جلوگیری از تشکیل رادیکال آزاد بعد از فصول تمرینی شدید بسیار عالی می باشد .
ویتامین C – از سیستم ایمنی بدن حمایت کرده و به بدنم کمک می کند تا آهن بیشتری جذب کند و به استفاده از چربی برای تولید انرژی کمک می کند .
مولتی ویتامین / مواد معدنی – جبران کمبودهای احتمالی ناشی از تغذیه که ممکن است برای هر فردی رخ دهد.
روغن دانه کتان – از سیستم ایمنی من حمایت می کند ، فرآیند التهاب را تنظیم می نماید ، قابلیت ارتجاعی و سبکی به بدن داده و دیواره رگ ها را تمیز می کند .
مردم وقتی می فهمند که شما گیاه خوار هستید چه واکنشی نشام می دهند ؟
برخی از دوستان و آشنایان شوکه شده بودند ، باور داشتند که من به عنوان یک گیاه خوار نمی توانم بدنساز شوم . آن ها به طور مداوم مرا با غذاهای گوشتی و حیوانی فریب می دادند تا مجبورم کنند به رژیم غذایی سابق خود بازگردم .
حالا وقتی به مردم می گویم که گیاه خوار هستم اولین سوال آن ها این است " چگونه با خوردن گیاهان صاحب این عضلات شدید ؟ " یا " من که نمی توانم این کار را انجام دهم ، شاید برای مدتی کوتاه بتوانم از خوردن بعضی چیز ها اجتناب کنم ، ولی برای همیشه نمی توانم ! "
تصورات اشتباه متداول در مورد گیاه خواری چیست ؟
گیاه خواری نوعی ایدوئولوژی فکری یا مذهبی می باشد .
شما باید فردی سرسخت باشید که رژیم غذایی محدود و سختی داشته و افرادی را که گوشت می خورند مورد انتقاد قرار می دهید .
ورزشکاران گیاه خوار فقط می توانند در ورزش های استقامتی موفق شوند .
شما برنامه غذایی بسیار محدودی دارید..
آیا در زمینه ترویج گیاه خواری موفقیتی داشته اید ؟ اگر جوابتان مثبت است توضیح دهید که چگونه این کار را انجام داده اید ؟
بله من در تلاش های خود برای ترویج این شیوه زندگی موفقیت هایی داشته ام . من با دوستان ، مراجعه کننده ها و خانواده ام در مورد اینکه چرا تصمیم گرفتم گیاه خوار شوم صحبت می کنم . برخی از حقایق منفی در مورد صنعت غذایی و رفتار بد آن ها با حیوانات را با اطرافیانم در میان می گذارم ، از آن ها در مورد عشق و احترامشان نسبت به حیوانات اهلی و خانگی می پرسم و احساس آن ها را به گاو ها ، مرغ ها و ماهی ها و دیگر حیواناتی که هر روز از آن ها تغذیه می کنند معطوف می سازم . در نهایت مستند Vegucated را به آنها معرفی میکنم.

به نظر شما مهمترین مورد در انجام تمرینات ورزشی چیست ؟
مهم ترین مسئله در مورد تمرین ورزشی ثبات است چون بدون آن ترقی قابل توجهی در کارآیی یک ورزشکار به وجود نخواهد آمد .
چه چیزی را در مورد پرورش اندام بیش از همه دوست دارید ؟
من عاشق احساس نیرومند بودن هستم و اینکه می توانم بدون نگرانی در مورد شرایط سلامت و ظرفیت تناسب اندام خود در رقابت های فیزیکی شرکت کنم . من در نتیجه تمرینات خود توانایی تفکر و مهارت حرکتی تیز و فرز تری کسب کرده ام . نهایتا از آگاهی در مورد فیزیک بدنی خود و انگیزه دادن به دیگران لذت می برم .
به افرادی که تازه تمرین کردن را شروع کرده اند چه توصیه ای دارید ؟
من به آنها توصیه می کنم که یک مربی و گروه ورزشی خوب پیدا کرده و این کار را آرام آرام شروع کنند. ابتدا در تکنیک های دویدن و وزنه برداری مهارت کسب کنند، سطح تناسب اندام فعلی خود را تشخیص دهند و سپس یک برنامه تمرینی پیدا کنند تا به آن ها اجازه پیشرفت بر اساس سازگاری با بدنشان را بدهد .


به افرادی که در فکر گیاه خوار شدن هستند چه توصیه ای دارید ؟
به آن ها توصیه می کنم تا رژیم غذایی گیاهی را به مدت 1 هفته امتحان کنند و هر روز سطح انرژی ، وضعیت خواب ، وضوح فکر و وضعیت احساسی ـ عاطفی خود را یادداشت کنند . همچنین با گیاه خواران دیگر در جامعه محلی خود ملاقت کرده و اطلاعات و توصیه های بیشتر را از آن ها دریافت نمایند . همچنین پیشنهاد می کنم تا دانش خود را در زمینه غذاهای گیاهی و تغذیه افزایش دهند تا بتوانند این تغییر را ملایم تر و هموارتر سازند .

چه چیزی در زندگی به شما انگیزه می دهد ؟
چیزی که بیش از همه در زندگی به من انگیزه می دهد دانستن این است که من این قدرت را دارم تا هر روز زندگی افرادی را تغییر دهم و این کار را از طریق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم انجام می دهم.
من هر روز صبح با علم به اینکه در دنیایی زندگی می کنم که به من و دانش و اطلاعاتی که در طی زندگی خود به دست آورده ام نیاز دارد ، بیدار می شوم . این انگیزه را دارم که به طور مداوم تلاش کنم تا بهترین چارلز پارکری شوم که می توانم باشم ، نه به خاطر خودم بلکه به خاطر افرادی که به منبعی الهام بخش نیاز دارند.
----------------------------
veganbodybuliding.com


image courtesy of http://www.cp3nutrifit.com

4900 بازدید
رای دادن به این مورد
(2 رای)
منتشر شده در ورزشکاران گیاهخوار
کد خبر: 1040

نظرات   

 
+2 #2 عالیهآریوبرزن در تاریخ: جمعه 27 تیر 1393 ، ساعت 05:04 ب ظ
منم یکساله گیاهخوارم و در این یکسال خیلی سروحالتر شادابتر وسالمتر هستم
نقل قول
 
 
0 #1 عالیهآریوبرزن در تاریخ: جمعه 27 تیر 1393 ، ساعت 05:04 ب ظ
عالیه
نقل قول
 

ارسال نظر