امروز: شنبه 30 دی 1396 برابر با 20 ژانویه 2018

آخرين اخبار

درباره مواد موجود در عطرها چه می دانید؟

  • دوشنبه, 19 مرداد 1394
  • نوشته شده توسط 

درباره مواد موجود در عطرها چه می دانید؟

 

شاید شوکه شوید ولی این جا ترکیباتی داریم که عطر های غیر گیاهی ممکن است حاوی آن ها باشند . این اصلا خوشایند نیست .

چشم پوشی کردن از صنعت عطرسازی به عنوان یک صنعت کاملا غیر گیاهی و تدارک بیننده ظلم به حیوانات کار آسانی است .

با اطلاعات اندکی که روی بسته بندی ها درج می شود و در کنار آن لیستی از مواد و ترکیبات مبهم ، هدایت مسیر شما از بین قفسه های بطری های زیبا به سمت عطرهای اخلاقی گیاهی کاری دشوار است . به ویژه به این دلیل که بسیاری از کارخانه هایی که ادعا می کنند آزمایشی بر روی حیوانات انجام نمی دهند ، با این حال به طور قانونی یک سوم آزمایش های خود را بر روی حیوانات انجام داده و یا از ترکیبات تست شده بر روی حیوانات استفاده می کنند .

غده ها و ترشحات به عنوان ترکیبات مصرفی

 در کنار بحث آزمایش بر روی حیوانات ، تهدید بسیار خطرناک دیگری برای رفاه حیوانات در صنعت عطرسازی پنهان است ؛ موادی مانند مشک گه گاهی به آنها سیوت ، عنبر یا کستوریم نیز گفته می شود ، همگی به طور معمول از غدد حیوانات به دست می آیند .

این رایحه های حیوانی " دارای مشک " یک جنبه شهوانی به عطر ها می دهند ، ولی چه چیزی در مورد ترشحات گرفته شده از غده های مقعدی و ترشحات استفراغ حیوانات شهوت برانگیز است ؟

با اسامی مبهمی مانند سیوت ( مشک ) و عنبر ، برای یک مصرف کننده معمولی غیر محتمل است که در مورد منبع مواد استفاده شده در آزمایشگاه ها برای تولید عطر مصرفی شان حتی ابهام یا سوالی داشته باشند . بنابراین وقتی دنبال عطری می گردید ، لطفا به نام هایی که به آن ها اشاره شد توجه کنید . این مواد معمولا در عطر های غیر گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند .

up perfume 4

/سیوت civet

یک ترشح مشک مانند که از غده مقعدی گربه زباد ( گربه مشکین ) آفریقایی به دست می آید . این گربه ها اغلب به مدت طولانی 15 سال در قفس های کوچک زندانی می شوند تا این ماده از مقعد آن ها جمع آوری شود . مشک سیوت با کشتن این گربه ها و خارج کردن غده های مقعدی آن ها و یا با خارج کردن ترشح ها از غده های آن ها جمع آوری می شود ، این فرآیندی دردناک می باشد که زنده زنده روی این حیوانات انجام می گیرد .

مشک سیوت به عنوان خوشبو کننده و عامل تثبیت کننده برای برخی عطرهای غیر گیاهی استفاده می شود .

/کستریم Castoreum

کستریم ترشح حاصل از کیسه سگ آبی می باشد که به خاطر به دست آوردن مشک شان شکار و کشته می شوند .

طبق برخی منابع تعدادی از عطرهای کلاسیک غیر گیاهی که از این ماده ظالمانه استفاده می کنند عبارتند از :

 Emeraude, Chanel Antaeus, Cuir de Russie, Magie Noire, Lancôme Caractère, Hechter Madame, Givenchy III, Shalimar.

چه چیزی در اتاق خواب شما پنهان شده است ؟ منظور ما حشرات یا ساس های تخت خواب شما نیست ...

Ambergrisعنبر/

عنبر محصولی  از سیستم گوارشی نهنگ عنبر است . این ماده معمولا به عنوان مدفوع یا استفراغ از بدن نهنگ دفع می شود ، ولی عمده عنبر ها از دستگاه گوارش و ترشحات یا اسپرم نهنگ های عنبری که کشته می شوند جمع آوری می گردد ، که این امر منجر به کاهش سریع جمعیت نهنگ های عنبر شده است .

در برخی عطر های غیر گیاهی از عنبر به عنوان تثبیت کننده استفاده می کنند ( که باعث ماندگاری بیشتر بوی عطر می شود ) .

هیراسیم / سنگ آفریقایی Hyraceum/ African Stone

هیراسیم که به عنوان سنگ آفریقایی نیز شناخته می شود ، ته نشین مدفوع و ادرار نوعی خرگوش کوهی ( هیراکس ) می باشد که پستانداری کوچک و بومی آفریقا است .

/مشکMusk

مشک از آهوی مشک دار حاصل می شود که به خاطر به دست آوردن ناف حاوی عطرشان کشته می شوند . با اینکه مشک تنها در گونه های نر وجود دارد ولی آهو های ماده نیز به طور تصادفی در شکار برای مشک کشته می شوند . این عمل فراگیر باعث فقدان ده ها هزار آهوی مشک دار وحشی شده است .

up perfume 0

جایگزین هایی برای مواد حیوانی استفاده شده در عطر ها

حالا برخی سازندگان عطر ادعا می کنند که انواع مصنوعی مشک های حیوانی را درست می کنند ، اگرچه با برچسب گذاری ناکافی بر روی بسته بندی ها راهی برای اطمینان کامل از این مسئله وجود ندارد . حتی با تماس مستقیم با سازندگان عطر ها نیز اثبات اینکه اطلاعات دریافتی شما قابل اعتماد باشد کار مشکلی است .

اگر شما نسبت به کنار گذاشتن عطر مورد علاقه تان بی میل هستید تحقیقات زیادی انجام دهید و تلاش کنید تا در مورد اینکه آیا شرکت ها به طور کامل منابع مواد مصرفی شان را اعلام می کنند یا نه ، اطلاع و آگاهی کسب کنید .

چگونه عطر گیاهی خود را در خانه تهیه کنید

گزینه دیگر ، تهیه عطر گیاهی در خانه و با استفاده از مواد طبیعی گیاهی عاری از ظلم می باشد . شما حتی می توانید عطر مورد علاقه تان را از نو بسازید . فقط باید به صورت آنلاین جستجو کرده و دستور تهیه عطر خود را پیدا کنید . روغن های ضروری که در تهیه عطر دلخواه شما استفاده می شوند را تهیه کرده و عطر خود را درست کنید . حتی اگر دستور تهیه را به طور دقیق تکرار نکنید از نتیجه مطلوب به دست آمده شگفت زده خواهید شد

ولی اگر پروژه عطر خانگی دلخواه شما نیست ، همیشه می توانید عطر های گیاهی را از طریق برند های گیاهی قابل اعتماد تهیه کنید . این عطر های گیاهی روز به روز محبوب تر می شوند ، چه کسی از خرید یک عطر جدید و عاری از ظلم بدش می آید ؟

فهرست پیتا برای عطرها و سایر محصولات وگن:

 http://features.peta.org/cruelty-free-company-search/cruelty_free_companies_search.aspx?Donottest=-1&Product=Sub_54&Dotest=-1&Regchange=-1&Country=-1&Keyword=

منبع:

http://www.theveganwoman.com/

http://www.veganbeautyreview.com/

2905 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در مطالب ویژه
کد خبر: 1138

نظرات   

 
+1 #1 پاسخ: درباره مواد موجود در عطرها چه می دانید؟bahman در تاریخ: سه شنبه 29 دی 1394 ، ساعت 03:10 ب ظ
حالا اصلا گیریم یک عطری باشه که از موارد بالا درست نشته باشه.
اما متصفانه اکثر عطرها شیمیای هستند و هزینه کردن برای داشتن و لذت بردن از آنها کلا بنظر من یک اشتباه است.
جالبیش اینکه از بوی شیمیای عطرهاهم چه لذتها که میبرند مردم در صورتی که فقط دردو غمشون شده بوی بد اگزوز ماشینها....
بدوز از اینکه بجای تنفس هوای خوب داعما در حال تنفس بوی شیمیای ، دم بیخ دماغشونن
نقل قول
 

ارسال نظر