امروز: دوشنبه 30 بهمن 1396 برابر با 19 فوریه 2018

آخرين اخبار

آیا استفاده از مکمل های کلسیم برای افراد مسن ضروری است ؟

  • یکشنبه, 12 خرداد 1392
  • نوشته شده توسط 

آیا استفاده از مکمل های کلسیم برای افراد مسن ضروری است ، من در جایی خوانده ام که افراد مسن در

جذب کلسیم با مشکل بیشتری مواجه هستند و بنابراین باید از مکمل ها استفاده کنند؟

Dr. Pamela Popper
http://www.wellnessforum.com/

بیشتر مطالعات نشان می دهند که مکمل های کلسیم به ساختن استخوان های محکم تر کمکی نمی کنند . دو فوق آنالیز نشان می دهند که مصرف مکمل های کلسیم خطر حمله قلبی را افزایش می دهد .
من به مردم توصیه می کنم که از این مکمل ها استفاده نکنند و اگر از آن ها استفاده می کنند ، مصرف آن ها را متوقف نمایند .
با در نظر گرفتن این جمله که مردم وقتی مسن می شوند در جذب کلسیم با مشکل مواجه می شوند باید گفت که موضوع جذب ویتامین ها تنها به کلسیم یا فقط به دوران پیری محدود نمی شود . بسیاری از مردم حتی در سنین جوانی نیز مواد مغذی را از غذاهایشان جذب نمی کنند چون از بیماری های مزمنی مانند یبوست و بیماری های التهاب روده رنج می برند و یا باکتری مفیدی را در نتیجه مصرف آنتی بیوتیک ها ، استروید ها و دیگر دارو ها از دست داده اند .

ده ها هزار مواد مغذی در غذا ها وجود دارند ، بنابراین مصرف مکمل ها راه مناسب و مطمئنی برای حل این مشکل نیست . ترمیم و اصلاح
شاخص گلایسمیک(Glycemic lndex) راه بهتری است که جذب مواد مغذی از غذا ها را تسهیل خواهد نمود . این کار با تغییر رژیم غذایی و استفاده از دارو های پروبیوتیک امکان پذیر است .

افرادی که از یک رژیم غذایی برتر و بهتر استفاده می کنند و شاخص گلایسمیک سالمی دارند ، مواد مغذی را از غذا ها حتی در سنین پیری نیز خوب جذب خواهند کرد و نیازی نیست که در این مورد نگران باشند .

 

5126 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در مطالب ویژه
کد خبر: 264

ارسال نظر