امروز: شنبه 04 آذر 1396 برابر با 25 نوامبر 2017

آخرين اخبار

محصولات آرایشی و بهداشتی وگن

  • چهارشنبه, 15 خرداد 1392
  • نوشته شده توسط 

محصولات آرایشی و بهداشتی وگن محصولاتی هستند در آن از انواع مواد حیوانی مانند چربی‌ها، شیر،

عسل و سایر موادی که به واسطه آن‌ها حیوانات آزار می‌بینند یا کشته می شوند استفاده نشده و از همه مهمتر در فرایند تولید روی حیوانات آزمایش نشده‌اند.
در حقیقت در دنیای صنعتی امروز حتی اگر محصولات تولید شده یک کمپانی روی حیوانات آزمایش نشده باشند در کمپانی‌های مبدا که این مواد را به کارخانه‌های تولید مواد آرایشی و بهداشتی می‌فروشند پیش‌تر آزمایش شده‌اند. به همین دلیل شاید قاطعانه نتوان گفت که تمام کمپانی‌های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی که نشان «عدم خشونت» ‘Cruelty Free’ را بر خود دارند کاملا از کشتار حیوانات مبری هستند.
ما در این تاپیک تلاش می‌کنیم که محصولاتی را که این تعهد را سر منشا کار خود قرار داده‌اند که در روند تولید محصولات خود 1. هرگز از حیوانات برای آزمایش کیفیت محصول خود استفاده نکرده و 2. از مواد حیوانی استفاده نکرده باشد را معرفی کنیم. به عنوان نمونه محصولات نیوآ روی حیوانات آزمایش نمی‌شوند اما حاوی چربی‌های حیوانی هستند.


نشان Cruelty Free به چه معنا است و چگونه به کمک آن می‌توانیم محصولاتی را که به واسطه آن حیوانات آزار ندیده و کشته نشده‌اند خریداری کنیم؟
Cruelty Free یک جنبش و نشانی است که از دهه‌های اخیر و مشخصا با نشان یک خرگوش سفید که سمبول حیوان مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها و لابراتوارهای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی است مصرف‌کننده‌ها و تولیدکننده‌ها را از خشونت بی‌رویه علیه انسان‌ها و حیوان‌ها باز می‌دارد و هر چند تاکیدش بر «آزمایش بر موجود زنده» است.
اغلب محصولاتی که ادعا می‌کنند به روش انسانی تهیه شده و روی حیوانات آزمایش نشده‌اند از این سمبول استفاده می‌کنند اما هستند محصولاتی مثل ایوروشه که این ادعا را دارند اما لزوما از نشانه آن استفاده نمی‌کنند. خوب می‌بود که در آینده تمام این کمپانی‌ها با آگاهی و کمی شفقت انسان‌ها وادار به استفاده از نشان عدم خشونت می‌شدند.
این یک موتور جستجو برای کمپانی‌هایی است که این نشان را بر خود دارند و هم اینکه محصولاتشان وگن هستند یعنی علاوه بر آن از مواد حیوانی در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکرده‌اند:

http://www.peta.org/living/beauty-an...s/default.aspx

http://forum.vegankind.ir/forum63/thread200.html

6342 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در مطالب ویژه
کد خبر: 321

نظرات   

 
0 #1 بازاریابیحسین حسن زاده در تاریخ: جمعه 08 آذر 1392 ، ساعت 12:09 ق ظ
با سلام به مدیر سایت محصولات آرایشی و بهداشتی با برند با مجوز وزارت بازرگانی 09353239904 بازدید از سایت www.baadraan.ir
نقل قول
 

ارسال نظر