امروز: یکشنبه 26 آذر 1396 برابر با 17 دسامبر 2017

آخرين اخبار

حامی و سرپرست حیوانات باشید و از خرید و فروش آنها خودداری کنید

  • یکشنبه, 19 خرداد 1392
  • نوشته شده توسط 

هیچ بهانه ای برای حمایت از تکثیر و پرورش حیوانات شهری وجود ندارد .

 
اگر شما عاشق حیوانات هستید و حاضر هستید تا از یک سگ و یا گربه تا آخر عمرش نگهداری کنید ، بهترین و انسانی ترین راه اینست که آنها را از مرکز نگهداری حیوانات که در نزدیکی شما هستند انتخاب کنید و آنها را به عنوان حیوان خانگی خود بپذیرید . جایی که سگ ها و گربه های زیاد ، با دم هایی که برای شما تکان می دهند و قلب هایی سرشار از امید از میان قفسه ها بیرون را نگاه می کنند و فقط منتظر هستند تا شما آنها را به عنوان دوست و همراه برگزینید .

adopt2271814876036621213536

این مراکز هر روز حیوانات جدیدی دریافت می کنند. بنابراین اگر نتوانستید در دیدار اول همدم یا حیوان خانگی خود را از نظر متناسب بودن با سبک زندگی تان پیدا کنید دوباره در روزهای بعد می توانید به این مراکز سر بزنید .

وقتی شما حیوان مورد نظرتان را پیدا کنید خوشحال خواهید شد که یک زندگی را نجات داده اید و یک دوست جدید و بسیار خوب پیدا کرده اید .
کشته شدن حیوانات به دلیل بیماری ،حوادث و یا توسط انسان های نادان و حیوان آزار یک واقعیت غم انگیز است که مسبب آن انسان هایی هستند که حیوانات خود را رها کرده و توجهی به سرنوشت و کنترل جمعیت آنها ندارند و در عوض پذیرفتن حیوانات سرگردان و حیوانات چشم براه درمراکز نگهداری ، مشتری مغازه های فروش حیوانات خانگی و تولید کننده ها می شوند .

هر روزه در آمریکا ده ها هزار توله سگ و بچه گربه به دنیا می آیند و هرگز خانه های کافی برای این تعداد حیوان وجود نخواهد داشت .

مراکز نگهداری حیوانات و کارکنان این مراکز با شغلی طاقت فرسا و پر احساس درگیر هستند ، سر و کار داشتن با حیواناتی که هیچ کس حاضر به پذیرفتن آنها نیست .

برخی از مردم تعجب می کنند که چرا حیوانات اضافی در عوض کشته شدن ، نمی توانند به آسانی در مراکز نگهداری حیوانات زندگی کنند . حتی اگر دولت ها قبول کند و بانی این امر شده و مراکز نگهداری خصوصی منابع کافی برای پناه دادن به میلیونها حیوان بی خانمانی که همه ساله به دنیا می آیند را داشته باشد ( و هیچ وقت این امر محقق نمی شود ) ، این مراکز "بدون کشتار" راه حل مناسبی برای مشکل بی خانمانی حیوانات خانگی نیستند .سگ ها ، گربه ها و دیگر حیوانات خانگی نیازمند چیزی بیش از غذا ، آب و یک قفس یا محوطه حصار شده می باشند . آنها نیازمند مراقبت های عاشقانه ، همدم بودن ، همراهی و حمایت ، احترام برای موجودیت و فردیت آنها و فرصتی برای دویدن و بازی کردن هستند .

adopt3391519947135983656994

شرایط در بسیاری از فروشگاه های حیوانات خانگی به بدترین شکل ممکن ، نامناسب است ، صاحبان این مراکز به طور واضح افرادی شیاد و منغعت طلب هستند . توله سگ ها اغلب در قفسهایی با کف سیمی نگهداری می شوند ، حیوانات کوچک مثل موش ها ، همسترها با تعدادی انبوه در قفسهایی کوچک ، کثیف و پرجمعیت چپانده می شوند ، ماهی که باید آزادانه در اقیانوس ها ، دریاچه ها و رودخانه ها شنا کند در تنگ هایی کوچک ، کثیف و
پرجمعیت فقط به دور خود می چرخد . و پرنده های نادر و رنگارنگ در قفس هایی کوچک نگه داشته می شوند که این قفس ها مانعی برای ارضای نیاز طبیعی آنها به پرواز و معاشرت با هم نوعان خود هستند .
به دلیل اینکه توله سگ ها و بچه گربه هایی که از فروشگاه ها خریداری شده اند از محبت و برخورد های دوستانه انسانی محروم بوده اند ، به سختی با انسان خو می گیرند و تربیت این حیوانات نیز مشکلات خود را دارد . بدتر از همه اینکه برخلاف مراکز خوب نگهداری حیوانات ، فروشگاه های حیوانات خانگی به این مطلب اهمیت نمی دهند که آیا فردی که حیوانی را خریداری می کند. پتانسیل مراقبت و نگهداری از آن را نیز دارد آنها حیوان را به هر کسی که کارت اعتباریش را روی دستگاه می کشد می فروشند، و سرانجام این عمل کاملا مشخص است.

برخی از مردم می دانند که نباید حیوانات خانگی را از تکثیر کنندگان و پرورش دهنده ها خریداری کنند . ولی بسیاری از افراد دلسوز و مهربان فریب جذابیت قفس های چیده شده توسط تولید کننده ها ی به ظاهر مسئول را می خورند و اقدام به خرید این حیوانات می کنند ، تا زمانی که سگ ها و گربه ها به خاطر کمبود خانه در حال مرگ در مراکز نگهداری حیوانات وخیابان ها هستند هیچ تولید کننده ای نمی تواند در مورد مسئول یا مسئولیت پذیر بودن فکر کند .

همه تولید کننده ها بحران ازدیاد جمعیت حیوانات را تقویت می کنند و هر وقت کسی یک توله سگ یا بچه گربه را به جای پذیرفتن آن از مراکز نگهداری حیوانات از تولیدکننده ها خریداری می کند، حیوانات بی خانمان شانس خود را برای یافتن یک خانه از دست می دهند و در نتیجه به خاطر بیماری ، پیری و یا بخاطر اضافه شدن حیوانات جدیدترکشته خواهند شد .

حمایت از مراکز فروش و تکثیر حیوانات باعث می شود آنها بروش های مختلفی در فکر جلب نظر مشتریان خود باشند و به روش های غیر انسانی و اخلاقی خاصی نیز روی می آورند.
دستکاری های ژنتیکی و نژادی یکی از این روش هاست.
دستکاری ژنتیکی حیوانات برای رسیدن به یک حالت یا ویژگی خاص ، برای حیواناتی که با این اهداف به وجود می آیند بسیار مضر و نابود کننده می باشد . برای تکثیر کنندگان مهم نیست که چه عذاب و مشکلاتی برای حیوانات دستکاری شده وجود دارد آنها فقط فکرسود خود و فریب دادن مردم هستند . این تولید مثل ها باعث نقص ها و عیوب ژنتیکی دردناک و کشنده ای در سگ ها و گربه هایی که دارای نژاد خالص هستند می شود : فلج شدن از مفصل ران ، نابینایی ، ناشنوایی ، مشکلات قلبی ، مشکلات پوستی و صرعنمونه ای از این مشکلات می باشند.

حیوانات را از شکل طبیعی خود خارج کردن با هدف دستیابی به چهره ها و خصوصیات خاص ، مشکلات شدیدی را برای آنها در بر دارد . برای مثال بینی های کوتاه و سربالا در سگ های نر و سگ های با جثه کوچک می تواند باعث مشکلات تنفسی در حین فعالیت و حتی در زمانهای معمولی و مواقع استراحت شود . ستون فقرات طولانی و دراز در سگ هایی که پاهای کوتاه و بدن کشیده و بلند دارند اغلب باعث مشکلات کمر و پشت و ستون مهره ها می شود .

واقعیت عریان اینست که در عوض هر سگ یا بچه گربه ای که به صورت سودجویانه توسط تکثیرکننده ای به وجود می آید ،یک حیوان در مراکز نگهداری حیوانات می میرد .
تولید حیوانات با هدف فروش آنها در دنیایی که بحران و مشکل کمبود خانه های مناسب یرای سگ ها ، گربه ها و دیگر حیوانات وجود دارد ، یک تجارت حریصانه و بسیار بی رحمانه است .

بیاد داشته باشید که " تکثیر کننده و پرورش دهنده مسئول وجود ندارد " با مراکز نگهداری از حیوانات همکاری کنید و بجای صاحب و مالک بودن یک حیوان، حامی و سرپرست او باشید.

http://forum.vegankind.ir/forum14/thread1207.html

5919 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در مطالب ویژه
کد خبر: 361

نظرات   

 
0 #2 همکاریعرفان در تاریخ: پنج شنبه 06 آذر 1393 ، ساعت 11:09 ق ظ
درود من یه گیاه خوار ومدافع حقوق حیوانات هستم ولی درشهر که من زندگی میکنم تنها هستم کسی موافق من نیست لطفا منو راهنمایی کنین چیکار کنم
پاسخ:
این مشکل اکثر دوستان نیز هست
با افزایش آگاهی و اطلاع رسانی هایی که میشه امید داریم که تعداد افراد گیاهخوار و حامی حیوانات زیادتر شه.موفق باشید.
نقل قول
 
 
+1 #1 movafegh ba mozooIran Haji در تاریخ: شنبه 26 بهمن 1392 ، ساعت 05:11 ب ظ
ba in mozoo movafegham bayad zamine sazi beshe
نقل قول
 

ارسال نظر