امروز: پنج شنبه 28 دی 1396 برابر با 18 ژانویه 2018

آخرين اخبار

Vegan Outreach

  • جمعه, 15 شهریور 1392

Vegan Outreach گروهی است که با پخش گستره بروشور سعی در ترویج تغذیه بی‌خشونت دارد. تا مارس 2010 ، یازده میلیون نسخه چاپی از بروشورها را در سرتاسر جهان پخش کرده‌اند.


Vegan Outreach گروهی است که با پخش گستره بروشور سعی در ترویج تغذیه بی‌خشونت دارد. تا مارس 2010 ، یازده میلیون نسخه چاپی از بروشورها را در سرتاسر جهان پخش کرده‌اند. 

این بروشورها به زبان‌های مختلفی چاپ و پخش شده‌اند. در کشورهایی از جمله آمریکا، کانادا، پورتوریکو، مکزیک، استرالیا، برزیل، دانمارک، مصر، انگلستان، فنلاند، فرانسه، آلمان، هندوستان، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، هلند، نیوزلند، نروژ، سنگاپور، اسلونی، اسپانیا، سریلانکا، آفریقای جنوبی و تایوان نیز به صورت چاپی پخش شده است.


Matt Ball از موسس‌های اولیه این جمعیت می‌نویسد: «گیاهخواری کامل(وگن) بسیار مهم است اما خود، هدف نهایی نیست بلکه ابزاری است قدرتمند برای مقابله با فجایع دامپروری‌ها، مرغداری‌ها و کشتارگاهها.»
تمرکز اصلی این گروه به سه دلیل عمده روی دانشجویان است:

  1.     تمایل و توانایی نسبی نسبت به تغییر
  2.     تاثیرات تغییرات
  3.     امکان رسیدن به ارقام بالاتر

Jack Norris می‌گوید: «پس از سال‌ها پخش بروشورها به این نتیجه رسیدیم که دانشجویان با موانع ذهنی مواجه هستند که به آنها اجازه نمی‌دهد تا نقش خود را در جنایت‌های دامپروری‌ها و کشتارگاه‌ها بپذیرند. بزرگتیرین این موانع درونی این است که افراد قانع شده‌اند که تحریم خشونت نسبت به حویانات مقوله ای «همه یا هیچ» است و از آنجایی که نمی‌توانند «همه» را انتخاب کنند «هیچ» را انتخاب می‌کنند. با این وجود یکی از تاکیدهای ما در بروشور «حتی اگر گوشت دوست داری» (Even If You Like Meat: EIYLM)این بود که به مردم بگوییم لازم نیست بین «همه یا هیچ» یکی را انتخاب کنند. حتی با کم کردن میزان مصرف گوشت هم می‌توان به حیوانات کمک کرد. مشکل دیگر این بود که مردم با دیدن کلمات وگن یا گیاهخوار در بروشور و تبلیغات ما گمان می‌کردند که ما یک عده مداخله جوی نیکوکار هستیم که می‌خواهیم به آنها کمک کنیم سلامت باشند و در نتیجه از دریافت آنچه به آنها می‌دادیم امتناع می‌ورزیدند. با بروشور «حتی اگر گوشت دوست داری» ما تصاویری از دامپروری‌ها را در جلد روی آن گذاشتیم و به این ترتیب همه متوجه می‌شدند که ما درباره یک مساله مهم اجتماعی صحبت می‌کنیم که در آن با حیوانات با خشونت برخورد می‌شود.»

 

ترجمه: فاطمه ن.

 

1923 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
کد خبر: 723

ارسال نظر