امروز: شنبه 04 آذر 1396 برابر با 25 نوامبر 2017

آخرين اخبار

وصیتنامه منحصر به فرد اینگرید نوکرک

  • جمعه, 15 شهریور 1392

یکی از چشم‌هایم خارج شده و برای وزیر حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ارسال گردد تا همیشه به یاد داشته باشند که پتا نظاره‌گر اقدامات آنهاست تا زمانی که به مسموم کردن و شکنجه دادن حیوانات در آزمایشات بی‌نتیجه و خشونت آمیز خاتمه دهند.

 

به عنوان کسی که بخشی از زندگی‌ام را به تسکین آلام حیوانات در اقصی نقاط جهان اختصاص داده‌ام، آرزو دارم با مرگم، جسمم در همان مسیر به کار آید. با این هدف در ذهنم، سمت و سوی اقدامات پس از مرگم را رقم می‌زنم. این خواسته‌ها را پس از تعمق فراوان و به دنبال اعتقاد راسخم به هدفم مطرح می‌کنم:

 

 

1-پس از مرگم، می‌خواهم از جسدم برای جلب توجه افکار عمومی به رنج و استثمار غیر ضروری حیوانات استفاده شود. بدین منظور، جسدم را به پتا اهدا می‌کنم تا به هر نحو که خود برای نیل به این مقصود صلاح می‌بیند تصمیم بگیرد. امیدوارم جسمم در داخل آمریکا مورد استفاده قرار گیرد و برخی اعضایم هم برای بیدار کردن دولت و افکار عمومی بریتانیا که زادگاهم می‌باشد، برای هندوستان که خانه دوست داشتنی دوران کودکیم است و همین‌طور کانادا، آلمان و فرانسه ارسال گردد.

2-گرچه تصمیم‌گیری نهایی در این رابطه را به پتا سپرده ام ولی پیشنهادات زیر را نیز مطرح می‌کنم:

-گوشت بدنم یا قسمتی از آن برای تهیه کباب انسانی به کار رود تا به تمام دنیا یادآوری شود که گوشت یک جسد، بدن آن است. چه گوشت انسان باشد و چه گوشت حیوانی دیگر. ما نیازی به غذایی که از بدن موجودی دیگر ساخته شده باشد نداریم.

-پوست بدنم یا بخشی از آن جدا شده و تبدیل به محصولات پوستی شود مانند کیف زنانه تا بار دیگر تمام دنیا به خاطر آورند که پوست انسان و پوست سایر حیوانات مثل هم است و همین‌طور هر ساله قسمتی از پوستم روی دیوار Indian Leather Fair نصب شود تا دولت به خاطر داشته باشد که باید از رنج گاوهای نر جوان هندی بکاهد. گوساله‌هایی که پس از یک زندگی برده‌وار وحشتناک، که خود از نزدیک شاهد آن بوده‌ام، به این شکل به سرتاسر جهان فرستاده می‌شوند.

-به یاد جا چتری‌های ساخته شده از پای فیل و قالیچه‌های پوست ببر که سوداگران در دهلی می‌فروختند و من در دوران کودکی شاهد آن بوده‌ام، می‌خواهم با پاهایم جا چتری یا سایر لوازم تزئینی ساخته شود تا فساد کشتن حیوانات بی‌گناه مانند فیل‌ها برای ساخت لوازم منزل و دکوراسیون را نشان دهد.

-یکی از چشم‌هایم خارج شده و برای وزیر حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ارسال گردد تا همیشه به یاد داشته باشند که پتا نظاره‌گر اقدامات آنهاست تا زمانی که به مسموم کردن و شکنجه دادن حیوانات در آزمایشات بی‌نتیجه و خشونت آمیز خاتمه دهند. و از چشم دیگر، به هر نحو که پتا لازم می‌داند استفاده شود.

-انگشت اشاره‌ام برای Knneth Fled، مالک سیرک برادران رینگ لینگ و سیرک Barnum & Bailey  یا یک موزه سیرک فرستاده شود تا به «بزرگترین کیفرخواست زمین» اشاره کند، به نفع فیل‌ها، شیرها، ببرها، خرس‌ها و سایر حیوانات بی‌شماری که از خانواده‌هایشان دزدیده شده‌اند و از خانه‌هایشان در هند، تایلند، آفریقا و آمریکای جنوبی دور شده‌اند و از تمام آنچه برایشان طبیعی و لذت‌بخش است محروم شده‌اند، آزار داده شده‌اند و برای فراهم کردن تفریح‌های سطحی انسان‌ها به بردگی کشیده شده‌اند.

-کبدم به صورت کامل یا بخشی از آن به فرانسه فرستاده شود تا در معرض دید عموم قرار گیرد تا خریداران قانع شوند که نباید از عمل شنیع تغذیه اجبرای غازها و اردکها جهت تولید «جگر چرب» حمایت کنند.

-یکی از گوش‌هایم برای پارلمان کانادا ارسال شود تا شاید بالاخره بتوانند صدای فریادهای سیل‌ها، خرس‌ها، راکون‌ها، روباه‌ها و مینک‌ها را وقتی با چماق بر بدنشان می‌کوبند، اسیرشان می‌کنند و گاهی زنده زنده پوست کنده می‌شوند بشنوند. گوش دیگر نیز بیرون کشتارگاه Deonar  در Mumbai به نمایش گذاشته شود تا به تمام کسانی که آنجا تجارت می‌کنند یادآوری نماید که صدای فریاد گوساله‌هایی که سلاخی می‌شوند به گوش جهان می‌رسد.

-انگشت شستم به صورت عمودی برای فرد یا سازمانی ارسال شود که پتا تشخیص بدهد در سال مرگم بیشترین اقدامات را برای ترویج جایگزین‌های بهره‌کشی از حیوانات انجام داده.

-انگشت شستم به صورت عمودی به پایین برای فرد یا سازمانی فرستاده شود که موجب آزار حیوانات به گونه‌ای فاحش شده است.

-قسمت کوچکی از قلبم کنار زمین مسابقه Hockenheim دفن شود. ترجیحاً کنار محل ویژه Ferrari، جایی که Michael Shumacher در آن مسابقه داد و جایزه German Grand Prix را از آن خود کرد.

-و هر اقدام دیگری که پتا با اعضای بدنم بتواند انجام دهد تا افکار عمومی را به خود جلب کرده و از فلاکت حیواناتی که استثمار می‌شوند بکاهد.

3-به عنوان یک شهروند ویرجینیا و پیرو قوانین آن ایالت از جمله § 54.1-2825، پتا را به عنوان «شخصی» که مسئول اجرای خواسته‌های این سند در مورد اقدامات پس از مرگم می‌باشد معرفی می‌کنم. اگر در هر زمانی، پتا نخواهد یا نتواند به این خواسته‌ها عمل کند، من Daniel Mathews را به عنوان شخص جایگزین معرفی می‌کنم. اگر وی نیز زمانی نخواهد یا نتواند، من به هر یک از این دو شخص که در این قسمت نام برده شدند اختیار می‌دهم که شخص ثالثی را معین نمایند.

4-گرچه ترجیح می‌دهم این خواسته ابتدا در آمریکا اجرا شوند، ولی می‌خواهم برخی اعضای بدنم برای انگلستان که شهروند آن محسوب می‌شوم و هندوستان که خانه معنوی دوست داشتنی من است نیز ارسال شوند. اگر خواسته‌هایم در هیچ یک از این کشورها قابل اجرا شدن نبودند، می‌خواهم اعضای بدنم به جایی ارسال شوند که خواسته‌هایم، تماماً یا قسمتی از آن بتوانند قانونی انجام گیرند.

5-به شخصی که مسئول اجرای این خواسته‌هاست اجازه می‌دهم تا به هر صورت که خود صلاح می‌داند در صورت لزوم جهت نیل به هدف اصلی مذکور از اجرای برخی از این خواسته‌ها صرف‌نظر کند. اگر هریک از شروط این سند بی‌اعتبار، غیرقانونی غیرقابل اجرا یا خلاف مقررات بود، نباید اعتبار قانونی بودن و اجرایی بودن سایر بندها تحت الشعاع قرار گیرد.

 

منبع: www.peta.org / ترجمه: فاطمه ن.

 

 

2795 بازدید
رای دادن به این مورد
(1 رای)
کد خبر: 725

ارسال نظر