امروز: یکشنبه 26 آذر 1396 برابر با 17 دسامبر 2017

آخرين اخبار

گوشت .آیا به سلامتی خود و حفظ محیط زیست می اندیشید ؟

  • سه شنبه, 19 شهریور 1392
  • نوشته شده توسط 

یک مطالعه گسترده و طولانی مدت توسط دانشگاه هاروارد به نام سلامت عمومی که چند هفته گذشته

منتشر شد ، آنچه را که ما در حال حاضر می دانیم تصدیق می نماید . گوشت، غذایی است که باعث افزایش مرگ و میر شده و مصرف آن منجر به مرگ زودرس در انسان می شود .

این مطالعه به دلیل زمان پیگیری طولانی ، تفاوت قائل شدن بین گوشت فرآوری شده و غیر فرآوری شده و یافته هایی در مورد رابطه دوز واکنشی بین مصرف گوشت قرمز و خطر مرگ ، مطالعه ای مهم به شمار می رود . به طور خلاصه دانشمندان اینچنین نتیجه گیری کرده اند که مصرف روزانه گوشت غیر فرآوری شده تا 13 درصد و گوشت فرآوری شده تا 20 درصد خطر مرگ را افزایش می دهد . اگر چه ، در واقع بیان این جمله که " گوشت قرمز خطر مرگ و میر را افزایش می دهد . " خبر جدیدی نمی باشد . این اولین مطالعه ای نیست که مصرف گوشت را به مرگ زودرس ارتباط می دهد و مطمئنا آخرین مطالعه نیز نخواهد بود .

نکته قابل توجه تفسیر و گزارش ضمیمه نوشته شده توسط دین اورنیش ، دکتر داروساز می باشد ، شخصی که در زمینه داروسازی بسیار قابل احترام و شناخته شده است . در این توضیح و تفسیر ، دکتر اورنیش به خاطر تغذیه و سلامت بشر به محدوده سوگند پزشکی اجازه می دهد تا توجه همگان را به سمت کاهش مصرف گوشت در جهت حفاظت از نه تنها خود بشر بلکه کره زمین نیز جلب کند .
علاوه بر فواید سلامتی ، غذایی که هر روز انتخاب می کنیم بر روی چیزهای مهم دیگری نیز تاثیر می گذارد . چیزی که به طور فردی قابل تحمل باشد به طور جهانی و در عمومیت نیز قابل تحمل است . چیزی که برای شما خوب است برای سیاره شما نیز خوب خواهد بود .
انتخاب کردن رژیم غذایی بر اساس غذاهای صرفا گیاهی وبدون گوشت برای همه ما بهتر است . برای خودمان ،برای اخلاقیات و برای کسانی که دوستشان داریم و برای سیاره مان . پس به طور خلاصه دامداری ها برای سایره خطرناک می باشند .

ما در حال حاضر می دانیم که گوشت قرمز یک عامل مشارکت کننده در پیشرفت سرطان می باشد . علاوه بر این ، ما از یافته هایی در مورد امراض مسری و همه گیر در مناطق روستایی به این مطلب پی برده ایم که آسیب شناسی موجود در این رابطه با خوردن گوشت گاو تغذیه شده با علوفه خنثی نشده و از بین نخواهد رفت . می دانیم که آهن هم نوعی اکسیدان است که در طی زمان در بدن انباشته می شود و در بروز بیماری های قلبی و عروقی و جنون یا زوال عقل مشارکت دارد . آهن هم و پروتئین های موجود در گوشت در طی دوره هضم و گوارش ترکیبات nitroso_V را تشکیل می دهند که این ماده می تواند به بافت سلولی DNA آسیب برساند که این امر به طور بالقوه منجر به سرطان روده بزرگ و سرطان معده خواهد شد . می دانیم که گوشت های پخته شده در دمای بالا باعث ایجاد کارسینوژن هایی می شوند که آمین های هتروسایکلیک نام دارند . علاوه بر این امروزه ما به این مسئله پی برده ایم که عامل التهاب شدید ترکیبات کشف شده جدیدی مانند Gc5Neu می باشد که از طریق خوردن گوشت در بدن انباشته می شود . گذشته از این ، سطوح بالاتری از مصرف گوشت ها ( پروتئین حیوانی ) منجر به انتشار بیشتری از سطوح شبه انسولین عامل رشد 1 می شود که تقسیم سلولی و رشد سوخت گیری سلول های سرطانی را افزایش می دهد . این مسائل و مباحث مرتبط با آهن هم و پروتئین حیوانی به راحتی و با جایگزین کردن گوشت با گیاهان رفع نخواهد شد .
" گوشت قرمز برای شما خوب است . " شعاری که منسوخ شده است ، طرفداران آن هیچ پایه و اساس علمی برای اثبات آن ندارند . اتکینز ، دوکان ، شوگر باسترز ، وسترن پرایس و همه ترویج دهندگان دیگر گوشت و مردم حمایت کننده از آنان باید از این بحث و جدل دست بردارند تا بالاخره مرگ و میر های در حال افزایش متوقف شود . حال سوالی جدید مطرح شده است : آیا مصرف کنندگان و ترویج دهندگان گوشت قرمز ، محیط زیست ما را نیز ویران و نابود می کنند ؟
مطمئنا هیچ نیازی به بحث و مذاکره بیشتر در مورد موضوعات و مباحث سلامت نیست . با انتظار دو برابر شدن تولیدات جهانی دام و طیور تا سال 2050 ، اکنون زمان آن رسیده است تا عموم مردم به طوری مطلوب در مورد تاثیرات زیست محیطی مصرف گوشت آگاه شوند . دکتر اورنیش این نکات مهم در مورد تاثیر دامداری بر روی محیط زیست را عنوان می کند ::
انتشار گازهای گلخانه ای : انتشارات گازهای گلخانه ای مربوط به حوزه دام و طیور از انتشارات مربوط به حوزه حمل و نقل بیشتر است این انتشارات شامل گاز دی اکسید کربن و در اندازه وسیع تر ، متان و اکسید نیتروس است که بسیار مضرتر از دی اکسید کربن می باشد .
نابودی جنگل ها : به طور متداول ، صنعت دامداری 30 درصد از سطح مراتع کره زمین و 70 درصد از جنگل های بارانی را تحت پوشش خود داده است ، همگی آن ممناطق حاصلخیز به زمین های چرا برای تغذیه دام ها تبدیل شده اند که نتیجه آن تقلیل و تخلیه حیات وحش و اکوسیستم های طبیعی می باشد .
استفاده از منابع و انرژی : تقریبا 40 درصد از غلات جهان ( و بیش از 50 درصد این منابع در کشور آمریکا ) برای تغذیه دام ها مصرف می شود و 33 درصد زمین های زراعی به پرورش غذا برای دام ها اختصاص داده شده است . تولید یک پوند گوشت گاو نیازمند تقریبا 20000 لیتر آب بوده و این حوزه مشارکت کننده ای قابل توجه و عمده در آلودگی آب ها می باشد .

شما چطور فکر می کنید ؟
آیا در مورد این که گوشت قرمز برای شما مضر بوده و اینکه گوشت قرمز برای محیط زیست نیز زیان بار می باشد ، با دکتر اورنیش موافق هستید ؟ آیا باید همه ما و همه پزشکان آگاه ، ترویج تغییر رژیم غذایی به دلایل زیست محیطی را مسئولیت خود بدانیم یا ما دکتر ها تنها باید به موضوعات سلامتی و پزشکی بپردازیم ؟

http://forum.vegankind.ir/forum77/thread1595.html

3713 بازدید
رای دادن به این مورد
(1 رای)
منتشر شده در مطالب ویژه
کد خبر: 742

نظرات   

 
0 #8 امین در تاریخ: شنبه 06 مهر 1392 ، ساعت 09:07 ق ظ
:sad:
نقل قول
 
 
+1 #7 vegankind در تاریخ: چهارشنب 03 مهر 1392 ، ساعت 09:07 ق ظ
درود بر شما و موفق باشید.
نقل قول
 
 
+1 #6 گلبانو در تاریخ: چهارشنب 03 مهر 1392 ، ساعت 09:07 ق ظ
من یک خام گیاه خوار هستم و مدت 2 ساله که به این صورت تغذیه میکنم و ناراحتم چرا زودتر با تغذیه سالم بر اساس گیاهان آشنا نشدم.البته تا قبل از آن از خام گیاه خواری هیچ چیزی نمیدانستم .هرچه به اقوام گوشتخوارم توصیه میکنم مواد حیوانی مصرف نکنند کو گوش شنوا.. اماپیش بینی میکنم و امیدوارم در آینده نزدیک چه بخواهیم چه نه همه گیاه خوار خواهند شد.
متاسفانه خیلیها در مورد تغذیه درست چیزی نمیدانند و اگر هم تحقیقاتی برای تغذیه درست داشته باشند بر اساس تغذیه رایج گوشت و پروتئین و لبنیات - حیوانی ست. اگه در اینمورد بیشتر تبلیغ بشه قطعا به سلامتی جامعه کمک خواهد کرد ..
قبلا از سایت پر فایده تان بسیار ممنون و موفق و پیروز باشید// :P
نقل قول
 
 
+1 #5 امین در تاریخ: دوشنبه 01 مهر 1392 ، ساعت 01:07 ب ظ
عزیز واقعا بشدت لذت بردم گفتین صایع بر ما تحمیل کردن حرف دل منو زدین . راستی عکس گوشت قرمزی که شما نشون دادین منو هم ترسوند چرا عکس گوشت بره رو نمیزارین
نقل قول
 
 
+2 #4 vegankind در تاریخ: دوشنبه 01 مهر 1392 ، ساعت 12:07 ب ظ
"آگاهی و افزایش سطح اطلاعات" دست مارو باز میکنه تا برای ادامه زندگی مون روش بهتری درپیش بگیریم
هم برای سلامتی شخصی و هم برای محیط زیست .
اگر کمی وقت بزاریم و بیشتر در مورد تغذیه صحیح و نه اون تغذیه ای که صنایع اونو برما تحمیل کردند اطلاعات بدست بیاریم مطمئنا به همه سوالامون میتونیم جواب درست بدیم.
سپاس
نقل قول
 
 
-1 #3 امین در تاریخ: دوشنبه 01 مهر 1392 ، ساعت 12:07 ب ظ
ممنونم ولی دوست عزیز من تا حد ممکن تا حد ممکن طرف مغازه مواد غذایی نمی رم چرا که مواد سرطانی میبینمشون از شیرشون بگیر تا کنسرو و ... به ندرت غذای سالم وجود داره پس باید چیکار کنم باید برم سمت طبیعت حالا طبیعت چی پیدا میشه برم گوشت مرغ بگیرم بجا گوشت قرمز یا برم ماهی شیلاتی که از مرغ بدتره بگیرم؟
نقل قول
 
 
+1 #2 vegankind در تاریخ: دوشنبه 01 مهر 1392 ، ساعت 12:07 ب ظ
درود دوست بزرگوار
اگر مشکل شما تنها اینست که اگر گوشت نخورید می میرید باید عرض کنیم که محصولات گیاهی متنوعی وجود دارند که می توانید جایگزین گوشت در برنامه غذایی تان کنید.مواد گیاهی که فاقد کلسترول ومواد مضر بوده و سلامتی کامل شما را تضمین کرده و باعث بالارفتن سیستم ایمنی بدن شما می شود.
امروزه مضرات مصرف گوشت قرمز و بیماری های مرتبط با آن از سوی تمامی مراکز علمی معتبر اثبات شده و شکی در آن نیست.
اما مسئله مهم دیگری که در این مقاله بدان اشاره شده است مسئله محیط زیست است که باید بسیار جدی گرفته شود .
سپاس
نقل قول
 
 
-1 #1 امین در تاریخ: دوشنبه 01 مهر 1392 ، ساعت 11:07 ق ظ
سلام باید بگم که کاملا باهاتون مخالفم چرا که گوشت قرمز خیلی هم خوبه یا برا من که گروه خونیم Oمنفی هستش خیلی خوبه از اونجایی که فقط 7درصد جهان گروه خونی O دارن میگن مضر ولی یه فکری هم واسه ما بکنید گوشت نخوریم میمیریم در ضمن ممنونم میشم از طریق میل صحت حرفای منو بم بگین
نقل قول
 

ارسال نظر