امروز: دوشنبه 30 بهمن 1396 برابر با 19 فوریه 2018

آخرين اخبار

قرص های خواب آور خطر مرگ را بیش از سه برابر افزایش می دهند

  • سه شنبه, 19 شهریور 1392
  • نوشته شده توسط 

خواب کافی برای سلامتی بسیار لازم می باشد .حدود نیمی از افراد بزرگسال در غرب یک یا چندین نشانه از علائم

بی خوابی را در چند شب از هفته تجربه کرده اند و تخمین زده می شود که بیش از 10 درصد مردم آمریکا در سال 2010 نسخه داروی کمکی برای خواب دریافت کرده اند .
بی خوابی به تنهایی می تواند بسیار خطرناک باشد چون در بسیاری از موارد به خستگی در طی روز منجر می شود . به هر حال ، تحقیقات جدید نشان می دهد که داروهایی که برای درمان بی خوابی استفاده می شوند بسیار خطرناک تر هستند .

داروهایی که خواب آور نامیده می شوند برای القا کردن خواب در افرادی که بی خوابی را تجربه می کنند تجویز می شوند .برخی داروهای خواب آور متداول در پزشکی شامل زولپیدم ، اگزوپیکلون ، تمازپام و آلپرازولام می باشند .برای افرادی که داروهای خواب آور مصرف می کنند ، بالا رفتن خطر مرگ بسیار قابل توجه است و این میزان وابسته به میزان دوز مصرفی می باشد . هرچه مصرف بیشتر باشد ، خطر مرگ زیادتر می شود . مقایسه با افرادی که قرص خواب آور مصرف نمی کنند ، حتی کسانی که مصرف پایینی دارند ( به طور میانگین 8 قرص در سال ) در دوره 5/2 سال مصرف متوالی خطر مرگ را در خود بیش از سه برابر افزایش می دهند .     
           

میزان استفاده از داروهای خواب آور    میزان افزایش خطر مرگ در مقایسه با سایر افراد میزان افزایش خطر ابتلا به سرطان در مقایسه با سایر افراد  
 به طور میانگین 8 قرص     260 % 
-  
به طور میانگین 57 قرص 343 % 20 %  
به طور میانگین 469 قرص 432 % 30 %  

 

 

 

 

این تنها مطالعه ای نیست که افزایش خطر مرگ مرتبط با دارو های خواب آور را گزارش می دهد . مولفان 24 مطالعه پیشین در این زمینه را ذکر می کنند که 18 مورد از آن ها افزایش قابل توجه خطر مرگ را گزارش داده و 4 مطالعه دیگر به طوری خاص افزایش خطر مرگ به دلیل بیماری سرطان را گزارش کرده است .
نتایج این مطالعه بدان معنا است که هر فردی که از داروی خواب آور استفاده می کند باید خیلی زود آن ها را کنار بگذارد . در برخی موارد ، توقف ناگهانی این داروها ، در صورتی که به طور روزانه مصرف شوند ، می تواند بسیار مضر باشد . بنابراین با کمک یک پزشک دوز این دارو ها باید کم کم پایین آورده شود و سپس دیگر مورد مصرف قرار نگیرند .

چگونه داروهای خواب آور خطر مرگ را افزایش می دهند ؟
تاثیرات جانبی داروهای خواب آور شامل خواب آلودگی در طی روز ، معیوب شدن نیروی حرکتی و مهارت های ادراکی و راه رفتن در خواب می باشد که همه این ها منجر به سقوط ها و تصادفات خواهند شد . داروهای خواب آور با آسیب های DNA مرتبط بوده و این امر می تواند به ارتباط این دارو ها با سرطان ها قوت ببخشد .

روش های طبیعی ، بی خطر و تاثیرگذار برای داشتن خوابی بهتر
بیشتر مواقع بی خوابی وضعیتی ثانوی برای شرایطی دیگر مانند اضطراب یا افسردگی و یا یک زندگی پر از استرس می باشد . کاهش دادن این عامل های اساسی با استفاده از راه حل های طبیعی که ارائه خواهم کرد ، و علاوه بر این ایجاد عادت های بهبود دهنده خواب برای بهبود بخشیدن به فرآیند خواب بسیار کمک خواهد کرد .
راهکارهای طبیعی من برای مقابله با پریشانی و افسردگی نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته است ، کم کردن یا از بین بردن علائم برای بسیاری از کسانی که از افسردگی رنج می برند . نکته جالب این است که این روش ها برای درمان بی خوابی حتی وقتی که این بی خوابی به افسردگی ارتباط نداشته باشد نیز موثر خواهد بود .

رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی :مواد مغذی خوب عامل اصلی برای برخورداری از سلامتی کامل شامل حالات روحی و خواب مناسب می باشد . یک رژیم غذایی با آنتی اکسیدان بالا از مغز که حساس ترین عضو در برابر استرس اکسیدی ( استرس اکسیدی نشان دهنده عدم تعادل بین ظهور سیستماتیک انواع اکسیژن واکنشی و توانایی سیستم زیستی برای مقابله با مداخله کننده های واکنشی و جبران خسارت های وارده توسط آنان می باشد) می باشد محافظت می نماید . افسردگی با سطوح بالایی از استرس اکسیدی و مصرف کم گیاهان سبز در ارتباط می باشد .

ورزش : ورزش کردن به اندازه دارو در بهبود بخشیدن به علائم افسردگی موثر می باشد ، همچنین ورزش برای مقابله با اختلالات اضطرابی نیز بسیار تاثیر گذار است . ورزش با افزایش تولید سروتونین ، یک پیام رسان عصبی که با احساس خوب بودن در ارتباط است ، با اختلالات روحی مقابله می کند .فعالیت فیزیکی منظم بهترین راه برای افزایش خواب سالم است ، و همچنین نشان داده شده است که ورزش به طور موثری میزان خواب را در افراد مبتلا به بی خوابی افزایش داده و حالات روحی و کیفیت زندگی افراد را نیز بهبود می بخشد .

معالجه با نور صبحگاهی : استفاده از نور صبحگاهی روشی دیگر است که به اندازه داروهای ضد افسردگی تاثیر گذار می باشد . نور صبح برای درمان اختلالات فصلی و بی خوابی نیز موثر است . استفاده از نور روشن به عنوان اولین چیز در ابتدای روز مواد بهبود دهنده حالت روحی در مغز را افزایش داده ، به تنظیم شدن ساعت زیستی بدن کمک کرده ، ترشح ملاتونین در شب هنگام را به حالت نرمال در آورده و چرخه خواب و بیداری سالمی را برای ما فرآهم می نماید .

مکمل های ویتامین D : سطوح پایین ویتامین D در افرادی که افسردگی و اختلال روحی فصلی دارند ، متداول می باشد . مدارکی وجود دارد که نشان می دهد ویتامین D حالات روحی و ریتم زیستی روزانه افراد را تنظیم می کند و همچنین در افزایش حس خوب و سرحال بودن در افرادی که از اختلالات روحی فصلی رنج می برند ، بسیار تاثیرگذار می باشد .

اسیدهای چرب امگا 3 : مصرف کم امگا 3 با افسردگی در ارتباط می باشد . وجود میزان مناسب و کافی از DHA در بدن بسیار مهم است ، چون DHA از اجزای ساختاری بافت مغز بوده و EPA نیز در بهبود علائم افسردگی موثر می باشد .(منبع غنی اسید های چرب امگا 3 گیاهی،لوبیا،دانه آفتابگردان و تخم کتان می باشد)

***
چند روش دیگر برای بهبود خواب :
مکمل های هیدروکسی تریپتوفان – 5 : مشابه ورزش ، تریپتوفان – 5 با افزایش سطوح سروتونین در مغز کار می کند و نشان داده شده است که در بهبود افسردگی ، اضطراب و بی خوابی موثر می باشد .
آب گیلاس: آب گیلاس در زمان خواب به خاطر سطوح بالای ملاتونین طبیعی موجود در گیلاس به عنوان مکمل افزایش دهنده خواب استفاده می شود .
تکنیک های تمدد اعصاب و مدیریت استرس : برای مثال تمرینات مدیتیشن متفکرانه با افزایش کیفیت خواب مرتبط می باشند .

بهبود بخشیدن به عادت های خواب :
محدود کردن خواب : کاهش زمان بودن در رختخواب برای نزدیک شدن به زمان واقعی خواب که باعث افزایش تحریک عصب های خواب شده و به مرور زمان به خواب فرو رفتن را برای شما آسان تر خواهد کرد .
کنترل محرک ها : اگر 20 تا 30 دقیقه در رختخواب بودید ولی به خواب فرو نرفتید از جایتان بلند شوید ، به اتاق دیگری بروید چند حرکت آرامش بخش انجام دهید تا بهتر بخوابید ، این امر به از بین بردن ارتباط فکری بین دراز کشیدن در رختخواب و داشتن احساس بیداری ، هوشیاری و ناامیدی کمک خواهد کرد .
زمان معینی را برای خوابیدن و بیدار شدن انتخاب کنید .
اتاق خواب خود را آرام و بی صدا ، راحت و کاملا تاریک نمایید .
از مصرف کافئین و الکل اجتناب کنید .
از مصرف غذا و انجام ورزش در چند ساعت مانده به زمان خواب اجتناب کنید .
از نور روشن در نزدیکی اتاق خواب اجتناب کنید ( شامل نور صفحه تلویزیون یا کامپیوتر) . برای مطالعه در شب از نور کم و متمرکز استفاده کنید .
مطمئنا این روش های طبیعی برای بهبود بخشیدن به مکانیزم خواب بسیار امن تر و بی خطر تر از دارو های خواب آور می باشند و ترکیب همزمان همه این روش ها فواید بهبود خواب را به حداکثر خواهد رساند و برنامه درمانی فوق العاده ای برای بی خوابی خواهد بود .

http://forum.vegankind.ir/forum77/thread1618.html

2748 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در دکتر جوئل فورمن
کد خبر: 743

ارسال نظر