امروز: دوشنبه 30 بهمن 1396 برابر با 19 فوریه 2018

آخرين اخبار

"بیل گیتس" درباره آینده غذا چه می گوید

  • یکشنبه, 12 آبان 1392
  • نوشته شده توسط 

بیل گیتس همیشه یک فرد خلاق و نوآور بوده است ، پس زیاد تعجب آور نیست که یکی از درخشان ترین و باهوش ترین ذهن های حال حاضر مشکلات زیست محیطی را مورد بحث و کنکاش قرار دهد . او می گوید، " ما به گزینه های بیشتری بجای تولید گوشت ، بدون به اتمام رساندن منابع طبیعی نیاز داریم " . راه حل آن چیست ؟ غذاهای گیاهی .
بیل از غذاهای شبه گوشت و شبه تخم مرغ که طعم آن ها واقعا شبیه محصولات حیوانی واقعی می باشد استفاده می کند و این غذا ها برای تولید ، نیازی به تلف کردن منابع طبیعی ندارند . بیل می نویسد ، " شرکت هایی مانند Beyond Meat و Hampton Creek روش های جدیدی را تجربه می کنند و از گرما و فشار استفاده می کنند تا گیاهان را به غذاهایی تبدیل کنند که هم از نظر شکل ظاهری و هم از لحاظ طعم بسیار شبیه گوشت و تخم مرغ هستند " . " من جایگزین گوشت مرغ شرکت Beyond Meat را امتحان کردم و بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم . نمی توانستم تفاوت بین غذای Beyond Meat و مرغ واقعی را تشخیص دهم . "

"مصرف گوشت درطی بیست سال گذشته دو برابر شده و انتطار می رود همین میزان فعلی تا سال 2050 نیز دوبرابر شود.
این افزایش تقاضا نیازمند مقدار عظیمی از خاک ، آب و منابع طبیعی زمین بوده و تاثیرات قابل توجه زیست محیطی نیز بدنیال خواهد داشت
به عبارت ساده تر ،هیچ راهی جهت تامین کافی گوشت برای 9 میلیارد انسان نیست و نیازمند جایگزین کردن محصولاتی به جای محصولات حیوانی هستیم تا با حفظ منابع،آسیب های زیست محیطی را نیز کاهش دهیم."

 

 http://forum.vegankind.ir/forum40/thread2636.html#post8891

2985 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در مطالب ویژه
کد خبر: 843

ارسال نظر