امروز: یکشنبه 26 آذر 1396 برابر با 17 دسامبر 2017

آخرين اخبار

حیوانات غذا و خوراك ما نيستند

  • جمعه, 30 تیر 1391

حیواناتی مثل گوسفند،گاو،مرغ و خروس در پروسه تولید گوشت و محصولات حیوانی

شکنجه شده و کشته می شوند
به عنوان یک موجود متفکر که خود را اشرف مخلوقات می داند آیا شایسته است باوجود منابع غذایی گیاهی بسیارمتنوع و متعدد باز هم دست به کشتار حیوانات
زده و سنت ها و عادات غلط تغذیه ای را ادامه داد؟
جدای از این مسائل (و جنبه های سلامتی تغذیه بدون گوشت )که ممکن است افرادی بدلایل شخصی و شاید مذهبی  آنرا رد کنند ،پروسه تولید گوشت و محصولات حیوانی یکی از مهمترین عوامل گرمایش زمین بوده خسارات جبران ناپذیری بر پیکره محیط زیست و کره زمین وارد کرده و میکند
لطفا در این خصوص مطالب و مقالات معتبر موجود  را مطالعه نمایید.

احشام و تغیرات آب و هوایی

سایه بلند احشام

اگر گاوها می توانستند صحبت کنند

 

 

1736 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
کد خبر: 146

نظرات   

 
+1 #19 پاسخرحیمی در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 02:05 ب ظ
سلام علیکم

بنا به موردی که ذکر فرمودید بنده هم اصراری نمی کنم اما این کتاب را هم خوانده ام. در این کتاب،دلیل قرآنی بر نفی گوشتخواری آورده نشده است بلکه بیشتر آیاتی که مربوط به گیاه خواری است ذکر شده و اینکه خوردن آن ها مفید است و ما هم این را قبول داریم اما دلیل اینکه گوشتخواری در قرآن نفی شده اشاره نشده است و آیات مربوط به گوشتخواری ذکر نشده است (غیر از «و لحم طیر مما یشتهون» که آن را هم برای بهشتیان مجاز دانسته اند اما از ذکر دیگر آیات که در جواز مصرف گوشت برای زمینیان آمده اجتناب کرده اند). ضمن اینکه این کتاب دارای مشکلات جدی در تفسیر آیات و همچنین نگاه گزینشی به آن است که ذکر آن به طول می انجامد.

موفق باشید
نقل قول
 
 
0 #18 پاسخVegankind در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 01:05 ب ظ
ما بخاطر رعایت قوانین ستاد ساماندهی جرایم رایانه ای سعی میکنیم تا مباحث دینی و سیاسی نکنیم چون به هر دلیلی ممکنه بحث منحرف بشه و نقض کننده قوانین باشد.
لذا در این خصوص نظر شما رو به کتاب زیر جلب میکنم شاید این نکته "که گیاهخوار بودن هیچ منافاتی با دین نداشته و صد البته یک امر عالی و دینی است" روشن تر توضیح داده شود.
http://www.vegankind.ir/u-files/pdf/quran_va_giyahkhari.pdf
سپاس
نقل قول
 
 
0 #17 پاسخ 2رحیمی در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 12:05 ب ظ
چهارم اینکه: مواردی که شما آن را موثق خوانده اید بر پیش فرض هایی بنا شده که مورد انکار ما است. مثلا این مطلب که گسترش گوشتخواری باعث تغییرات آب و هوایی میشود، مربوط به عدم رعایت همان اصولی است که بنده هم ذکر کردم. در کجای اسلام دعوت به این مقدار از گوشتخواری شده که حالا بنده بخواهم در رد یا تایید این نظریه حرفی بزنم؟ موضوع بحث بنده کاملا مشخص است و اگر مایل به بحث موثق هستید بحث کنید.

سوال بنده این است: خامگیاهخواران، مدعی هستند که گوشت حیوانات و لبنیات ، ذاتا غذای انسان نیست و همچنین کشتن حیوانات حلا گوشت را کشتار و جنایت می دانند. این چطور با دستورات دینی اسلام قابل جمع است که شما به عنوان یک مسلمان از آن دفاع می کنید؟

در این میان اگر شما مدعی هستید که قرآن، کتابی است که دستورات آن برای همه زمان ها قابل استفاده نیست، صریحا اعلام کنید تا محل اختلاف مشخص شود وگرنه اگر اعتقاد به جامعیت دین الهی و صحت آن در تمام دوران ها دارید، دلیل خود را در چرایی مخالفت با آیات صریح قرآن بیان کنید تا همه بدانند.
نقل قول
 
 
0 #16 پاسخ 1رحیمی در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 12:05 ب ظ
با عرض سلام

اولاً: اینکه می فرمائید برخی موارد دینی و سنتی منسوخ شده، توسط چه کسی منسوخ شده؟ توسط خداوند یا توسط فرقه های خود ساخته بشری؟

دوم اینکه: بنده با فرض مسلمان بودن شما از قرآن دلیل آوردم و نه از تاریخ، و اگر شما قائل به نسخ آیات قرآن هستید صریحا اعلام نمایید و نه اینکه بصورت کلی صحبت کنید چون این در بحث، قابل استناد نیست.

سوم اینکه: کجای صحبت بنده این بود که تعالیم دینی در خوردن یا نخوردن گوشت و شکم پرستی خلاصه می شود؟ (مطمئنا هیچ کجا!) دوست گرامی، هر بحثی موضوعی دارد. موضوع بحث بنده هم نفی کامل گوشتخواری و فراورده های لبنی در مرام گیاهخواران است و لاجرم دلائل خود را بر همین موضوع متمرکز می کنم. حالا این چه ارتباطی به شکم پرستی و وسعت تعالیم دینی دارد؟! ...
نقل قول
 
 
0 #15 پاسخVegankind در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 12:05 ب ظ
دوست بزرگوار
به تفکر و دید مذهبی /اسلامی شما احترام می گذاریم
ما نیز مسلمانیم.
-------------------
برخی از مواردی که در گذشته و حتی در کتاب های دینی و سنت های بزرگان دین بوده هم اکنون مردود شمرده شده و منسوخ شده اند.مثل :برده داری.
پس نمی توان تمام زندگی نسل های مختلف بشر را بر اساس قوانین ثابت و ساکن استوار دانست.
تعالیم والای دینی در خوردن یا نخوردن گوشت و شکم پرستی خلاصه نمی شود دوست عزیز.
..........
باید خدمت شما عرض کنم که تمامی مطالب و مقالات نوشته در سایت دارای منابع موثق بوده و قابل دفاع هستند.در هر موردی خواستید با شما با ارائه دلایل و مستندات صحبت میکنیم.
پاینده باشید
نقل قول
 
 
0 #14 نقد 7رحیمی در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 10:05 ق ظ
اگر دوستان بر مبنای توصیه های وحیانی و اسلامی عمل نمایند ارتقاء روحی، ذهنی و جسمی بسیار بیشتر پیدا خواهند کرد اما چون تجربه نکرده اند و از طرفی تجربه گرا هستند نافی آن هستند و گوشت گوسفند را به این علت مضر می دانند که روش استفاده صحیح آن را نمی دانند و روش های جدید نیز همچنین نمی توانند آن روش صحیح را ترسیم نمایند. لذا دوساتن اگر لب به غذای حیوانی بزنند فورا آثار سوء میبینند و گمان می کنند که گوشت برای انسان مضر است. اما اگر نظام منطقی و عقلانی تغذیه را پیدا نمایند خواهند دید که گوشت و لبنیات به هیچ عنوان مضر انسان نیست بلکه هم سلامتی جسم و هم روح او را ارتقاء می دهد و این کاملا منطبق با آیات نورانی قرآن و روایات ائمه علیهم السلام است ... همانطور که فرمودید جای بحث بسیار است.

انشاء الله موید باشید

حمیدرضا رحیمی
shiateb.blogfa.com
نقل قول
 
 
0 #13 نقد 6رحیمی در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 10:05 ق ظ
بنده اینجا بیشتر از منظر دینی برای آنانکه مسلمانند مسائلی را مطرح کردم اما در نظریات دوستان، پر است از ادعاهایی که با تحلیل منطقی رد خواهند شد و بنده میدانم که چرا با این وجود دوستان از مسلک و مرام خویش دفاع می کنند. خام گیاهخواری نسبت با آنچه تغذیه و طب مدرن به بشر توصیه می کند، بسیار شرافت دارد و می تواند از بسیاری از ابتلائاتی که این علوم مضر برای بشر ایجاد کرده جلوگیری نماید. دوستانی که مدتی از این رژیم را اجرا می نمایند تاثیراتی در خود میبینند که آن ها را به این نتیجه می رساند که راه صحیح همین است اما آیا می دانید که این روش خود در علم منطق مردود است؟ تجربه گرایی و استقراء به هیچ عنوان منشاء یقین نیست چون دوستان شرایط بهتری از حالت قبل به دست آورده اند دلیل نمی شود که حالات بهتری وجود ندارد.
نقل قول
 
 
0 #12 نقد 5رحیمی در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 10:05 ق ظ
و همچنین می فرماید: ((وَإِنَّ لَكُمْ فِي الأَنْعَامِ لَعِبْرَةً نُّسْقِيكُم مِّمَّا فِي بُطُونِهِ مِن بَيْنِ فَرْثٍ وَدَمٍ لَّبَنًا خَالِصًا سَآئِغًا لِلشَّارِبِينَ ؛ برای شما در چارپايان پندی است از شير خالصی که از شکمشان از ميان سرگين و خون بيرون می آيد سيرابتان می کنيم شيری که به کام نوشندگانش گواراست.)). آیا این اصلا قرابتی با ادعای خامگیاهخواران گرامی دارد یا نه؟ نمی توان تسلیم نظریات خامگیاهخواری بود و از کلام حق نیز دفاع کرد چون در مقابل هم قرار دارند.
دوست گرامی، بنده از معتقدان به تغذیه طبیعی هستم و طب مدرن را از اساس باطل می دانم و دوره های موقت خام گیاهخواری را هم انجام میدهم و از تجربیات دوستان استفاده می کنم اما مع الاسف با خواندن کتب پرچمداران خام گیاهخواری میبینم که برای توجیه برخی ادعاهای خویش دلائلی را مطرح می نمایند که در علم منطق کاملا مردود است حتی اگر ادعای آن ها درست باشد و این مانع بزرگی برای ایشان است ...
نقل قول
 
 
0 #11 نقد 4رحیمی در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 10:05 ق ظ
آنوقت خامگیاهخواران عزیز، ذبح شرعی گوسفند را که خداوند حلال کرده است جنایت میدانند! این عنوان را شما تیتر کرده اید که : «حیوانات غذا و خوراك ما نيستند» ، دوست گرامی، این یعنی گوشت حیوانات بصورت ذاتی مناسب تغذیه انسان نیست. بنابراین نظریه، دیگر صحبت کردن از «عمده» بودن مصرف گیاهان بی معناست چون باید بفرمائید که «تمام» غذای انسان باید از گیاهان باشد. پس توجه می فرمائید که این مطلب متناقض است و این نیز بدیهی است که کسی که خود را مسلمان میداند نمی تواند از چنین تیتری دفاع نماید وگرنه باید فتوا به نسخ آیات قران بدهند!

دوست گرامی، توجه فرمایید، این کلام حضرت حق است:((هُوَ الَّذِي سَخَّرَ الْبَحْرَ لِتَأْكُلُواْ مِنْهُ لَحْمًا طَرِيًّا؛
اوست که دريا را رام کرد تا از آن گوشت تازه بخوريد- سوره نحل آیه14 )) ....
نقل قول
 
 
0 #10 نقد 3رحیمی در تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 ، ساعت 10:05 ق ظ
دوست گرامی، قران صریحا می فرماید که:
((وَ إِنَّ لَکُمْ فِی الْأَنْعامِ لَعِبْرَةً نُسْقیکُمْ مِمَّا فی‏ بُطُونِهِ مِنْ بَیْنِ فَرْثٍ وَ دَمٍ لَبَناً خالِصاً سائِغاً لِلشَّارِبینَ (نحل، 66)؛ البته در دامها (شتر و گاو و گوسفند و بز) براى شما عبرتى است؛ از آن چیز که در شکم هاى آنها است از بین مواد گوارشى و خونى، به شما شیرى خالص و گوارا مى نوشانیم. )) ... آنوقت خامگیاهخواران عزیز کاریکاتور می کشند و انسان ها را در حال نوشیدن شیر از پستان گاو نشان میدهند و عجیبتر اینکه از همین کاریکاتور نتیجه میگیرند که پس معلوم میشود شیر اصلا غذای انسان نیست! خداوند متعال صریحا دستور به قربانی کردن گوسفندان در عید قربان میدهد و خود برای حضرت ابراهیم قوچی می فرستد تا آن را به جای اسماعیل ذبح کند و امام رضا علیه السلام می فرماید: « فَکُلُّ مَا یذْبَحُ بِمِنًی فَهُوَ فِدْیه لِإِسْمَاعِیلَ إِلَی یوْمِ الْقِیامَه فَهَذَا أَحَدُ الذَّبِیحَینِ؛پ س تمام قربان‌هایی که تا قیامت در منی ذبح می‌شوند، فدای اسماعیل(ع) است.» ...
نقل قول
 

ارسال نظر